Denizli ve Samsun’da 65 yaş üstü vatandaşlar için toplu taşımada sınırlama getirildi

Denizli ve Samsun’da 65 yaş üstü vatandaşlara toplu taşıma araçları kullanımında denetim geldi. 65 yaş üstü vatandaşların toplu taşıma araçlarını kullanımına saat sınırlaması geldi. Denizli ve Samsun’da valiliklerin açıklamış oldukları yeni tip koronavirüs kapsamında 65 yaş üstü vatandaşlara toplu taşıma araçlarında gelen sınırlamada Denizli’de 17.00 ve 19.00 arası topluma taşıma araç kullanmaları Samsun’da ise 65 yaş üstü vatandaşlara 10.00 ve 15.00 arasında kısıtlama yasağı geldi.

Denizli'deki Kısıtlamalar Neler?

Vali Ali Fuat Atik başkanlığında koronavirüs tedbirleri açıklamasında açıklanan karar, ‘’ Alınan kara neticesinde, koltuk kapasitesi kadar oturan yolcu ve ayakta yolcu taşıma kapasitesinin üçte biri oranında ayakta yolcu alınmasına, belirtilen kapasitelerin dolması durumunda daha fazla yolcu alınmamasına, ayakta alınabilecek yolcu sayısını belirtir levha ve tabelanın herkesin görebileceği şekilde asılmasına, ayakta yolcuların durabileceği yerlerin fiziki olarak işaretlenmek suretiyle belirlenmesine karar verildi. ‘’ alınan kararların açıklaması yapıldı.

Samsun’daki Kısıtlamalar Neler?

65 yaş üstü vatandaşların saat 10.00 ile 20.00 ‘da sokağa çıkabilmeleri kararına ve şehir içi topluma taşıma araçlarını her gün 10.00 -15.00 saatleri arasında fiziksel mesafe, maske ve hijyen kurallarına uyulması şartıyla faydalanabilecekleri açıklandı.

Uymayan vatandaşlar için ise yasal işlem uygulanacağı belirtildi.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5329884/denizli-ve-samsunda-65-yas-ustu-vatandaslar-icin-toplu-tasimada-sinirlama-getirildi