İran Trump'ı öldürsek dahi intikamımızı almış sayılmayız

İran Devrim Muhafızları Hava Kuvvetleri Komutanı Ali Hacızade, “ABD Başkanı Donald Trump’ın ölümü dahi Kasım Süleymani’nin intikamını almaya yetmez.” diyerek zehir zemberek açıklamalarda bulundu.

ABD Ortadoğu’dan Çekilmeli

Kudüs Güçleri Komutanı General Kasım Süleymani için İran’ın başkenti Tahran’da cenaze töreni düzenlendi. Kasım Süleymani’nin cenaze namazını ise İran lideri Ayetullah Ali Hamaney gözyaşları içerisinde kıldırdı. İran’ın intikam ateşi ise sönmek bilmiyor. Kasım Süleymani’nin, ABD tarafından düzenlenen suikastle öldürülmesinden sonra bir açıklama yapan Devrim Muhafızları Hava Kuvvetleri Komutanı Ali Hacızade, ABD’nin Ortadoğu’da bulunan askeri varlığının son bulması gerektiğine vurgu yaptı.  

ABD Bölgeden Çekilirse İntikam Alınmış Olur

ABD Başkanı Donald Trump’ın ölümünün dahi Kasım Süleymani’nin intikamı için yeterli olmayacağına değinen Devrim Muhafızları Hava Kuvvetleri Komutanı Ali Hacızade, “Kasım Süleymani’nin kanının yerde kalmaması için Ortadoğu’daki ABD varlığı son bulmalıdır.” dedi.

Suikaste Yanıtımız Çok Ağır Olacak

Açıklamalarıyla adeta kin kusan ve intikam yeminleri eden Devrim Muhafızları Ordusu Hava Kuvvetleri Komutanı Ali Hacızade, “Kudüs Güçleri Komutanı Kasım Süleymani’nin, ABD tarafından düzenlenen suikaste kurban gitmesine füze ya da insansız hava aracı düşürmekle verilecek yanıt asla yeterli olmaz. Süleymani, bizim için o kadar değerliydi ki Trump’ın ölmesi dahi gönlümüzdeki intikam ateşini söndürmez. Çünkü Trump’ın öldürülmesiyle Süleymani’nin intikamı alınmış olmaz.” şeklinde konuştu.    

- Canlı Haber, Dünya bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5330717/iran-trumpi-oldursek-dahi-intikamimizi-almis-sayilmayiz