Tüm dünya tedirgin Sağlık Bakanı Koca gizemli virüsle ilgili açıklama yaptı

Çin'de ortaya çıkan ve henüz tm teşhisi konulamayan gizemli hastalık için açıklamaya yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de görülen herhangi bir riskin olmadığını söyledi. Söz konusu bulaşıcı hastalıkla ilgili bütün dünyada tedirginlik yaşanırken Bakan Koca, Türkiye'de gereken tedbbirlerin hızla alındığını ve şu anda herhangi bir sorun olmadığını belirtti.

Fahrettin Koca’dan Gizemli Virüs Açıklaması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Anadolu Ajandı Editör Masası’na önemli açıklamalarda bulundu. Herkesin korktuğu Çin’de ortaya çıkan gizemli virüsle ilgili konuşan Koca, bizde görülen riskli bir vaka olmadığını aktardı.

Türkiye İçin Herhangi Bir Risk Söz Konusu Değil

Çin’de zatürre geçiren bir kişide daha önce tespit edilemeyen bir virüs tespit edilmesiyle ortaya çıkan koronavirüsü bütün dünyayı telaşlandırdı. İnsandan insana geçebildiği tespit edilen bu virüs tüm dünyayı tehdit altına alırken Çin’in birçok kentinde virüs yayılmaya başladı. Virüsle ilgili açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye için herhangi bir riskin söz konusu olmadığını ülkemizde herhangi bir hastanın bulunmadığını dile getirdi. Özellikle virüsün yayıldığı Çin Huan kentinden Türkiye’nin havayolları seferi bulunmadığını söyleyen Koca, Çin Havayollarının haftada 3 kez seferinin olduğunu bu sebeple hudut güvenliğinin bu konuda özel bir gayreti olduğunu ve gereken çalışmaların hızla yapıldığını söyledi.

Gelen Bütün Yolcular Takibe Alınacak

Bugünden itibaren konu ile ilgili bakanlıkta risk toplantıları yapılacağını aktaran Koca, Türkiye’ye o bölgeden gelen vatandaş sayısının az olduğuna dikkat çekerek Çin’den gelen bütün yolcuların yakın takibe alınacağını bu takibin kapıdan itibaren başlayacağını ve riski bir durum görülürse karantina odasına ve belirlenen hastaneye götürülmesi için hazırlık yapıldığını belirtti.

- Canlı Haber, Sağlık bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5333177/tum-dunya-tedirgin-saglik-bakani-koca-gizemli-virusle-ilgili-aciklama-yapti