İstanbul’da ulaşıma gelen zam sonrası Fatih Portakal’dan İmamoğlu’na sert eleştiri

İstanbul’da toplu taşımaya yapılan yüzde 35’lik zam kararının ardından FOX TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu eleştirdi. Zammın ardından sosyal medyadan eleştiride bulunan Portakal, ‘Biri sağdan vuruyor, diğer soldan’ diyerek yaptığı eleştiri ile gündem konusu oldu.

10 Şubat’tan İtibaren Ulaşıma Yüzde 35’lik Zam Geliyor

İstanbul’da ulaşıma 10 Şubat 2020 tarihi itibari ile yüzde 35’lik zam geleceği bilgisi vatandaşla paylaşıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklama sonrasında ulaşıma gelecek olan yüzde 35’lik zamla birlikte İETT, metro, metrobüs ve özel halk otobüsü tarifelerinde kısa mesafe ücretlerinin 2,60 TL’den 3,50 TL’ye yükseleceği belirtildi.

Fatih Portakal’dan İmamoğlu’na Zam Tepkisi

Ulaşıma yapılan yüzde 35’lik zam sosyal medyada gündem konusu olurken zamla ilgili bir paylaşımda FOX TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal’dan geldi. Zam konusunda İBB Başkanı Erem İmamoğlu’nu eleştiren Portakal, İstanbul’da ulaşımın yüzde 35 zamlandığını söyleyerek, ‘Biri sağdan vuruyor, diğeri soldan. Başkan seçim öncesinde tasarrufla zam yükü bindirmeyeceğini söylüyordu.’ dedi. İmamoğlu’nun çok konuya kamera önünde açıklama yaptığına değinen Fatih Portakal, İBB Başkanının bu kez sadece yazılı açıklama yaptığını aslında kendisinin bu kez de çıkıp gerçekleri anlatması gerektiğini belirtti.

Fatih Portakal’ın İmamoğlu Eleştirisi Sosyal Medyada Gündem Oldu

Zaman zaman yaptığı çıkışlarla ve eleştirileri ile gündeme gelen Fatih Portakal’ın İBB Başkanı İmamoğlu’na zam konusunda sosyal medya üzerinden yaptığı eleştiri sosyal medya kullanıcılarının da gündeminde yer aldı.

- Canlı Haber, Magazin bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5334736/istanbulda-ulasima-gelen-zam-sonrasi-fatih-portakaldan-imamogluna-sert-elestiri