İdlib’de 5 kahramanımız şehit edilmişti Rusya’dan son dakika açıklaması geldi

Suriye’nin Kuzeyinde Esed Rejimi’nin düzenlediği hain saldırı sonrasında Rusya’dan son dakika açıklaması geldi. İdlib’deki son durumun endişe verici olduğu belirtilen açıklamada, Türkiye ve Rusya arasında anlaşma uygulanmak zorunda olduğu vurgulandı.

Saldırıların Durması Gerektiğine Vurgu Yapıldı

5 kahraman askerimizin şehit olduğu 5 askerimizin de yaralandığı hain saldırı sonucunda TSK saldırıya misliyle karşılık vermiş ve şehitlerimizin kanını yerde bırakmamıştı. Rejim saldırısının ardından Kremli2nden bir son dakika açıklaması geldi ve yapılan açıklamada, İdlib’deki son durumun endişe verici olduğu, Türkiye ve Rusya arasındaki anlaşmanın uygulanmak zorunda olduğu belirtildi. Öte yandan yaşanan sıcak gelişmelerin ardından gelen açıklamada, Rus ve Suriye kuvvetlerine yönelik yapılan bütün saldırıların durması gerektiğine de vurgu yapıldı.

TSK Misliyle Karşılık Verdi

Türkiye’nin yüreği İdlib’den gelen acı haberler yandı. Milli Savunma Bakanlığı yaptığı son dakika açıklamasıyla, İdlib’de Rejim güçlerinin topçu atışı sonucunda 5 askerimizin şehit düştüğünü 5 askerimizin de yaralandığını belirtmişti. Şehit haberinin ardından gelen açıklamada, saldırının ardından bölgeye gönderilen takviye unsurlarının angajman kuralları ve meşru müdafaa çerçevesinde misliyle karşılık verilmiş ve yerleri tespit edilen 115 hedefin ateş altına alınarak ilk belirlemelere göre 101 Rejim unsuru etkisiz hale getirilmişti. Bunun yanında 3 tank ve 2 havan mevziinin tahrip edildiği, 1 helikopterinde isabet aldığı bilgisi verilmişti. Tespit edilen hedeflere meşru müdafaa kapsamında atışların devam ettiği belirtilirken bu misillemeyle şehit ve yaralı olan askerlerimizin kanının yerde bırakılmadığı ve bırakılmayacağı vurgulanmıştı.

- Canlı Haber, Dünya bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5335818/idlibde-5-kahramanimiz-sehit-edilmisti-rusyadan-son-dakika-aciklamasi-geldi