30 Nisan’a kadar bütün duruşmalar ertelendi! Adalet Bakanı’ndan açıklama

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül tarafından gelen açıklamada, koronavirüs tedbirleri kapsamında adalet sisteminde alınan yeni kararlara göre, 30 Nisan tarihine kadar bütün duruşmaların ertelendiğini belirtti. Bugünden itibaren geçerli olmak üzere cezaevlerindeki görevli personellerin belirlenen süreler doğrultusunda evlerine gönderilmeyeceğini ve izole edilen yerlerde kalacağını açıkladı.

Adalet Bakanı Gül'den Önemli Açıklamalar

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, yeni tip koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında adalet sistemi genelinde alınan yeni kararları açıkladı. Dünya genelini etkileyen ve Türkiye'd de etkisini sürdürmeye devam eden koronavirüs salgını kapsamında adalet sistemindeki yeni kararları açıklayan Gül, bütün duruşmaların 30 Nisan tarihine kadar erelendiği bilgisini de paylaştı.

Cezaevi Personelleri Evlerine Gönderilmeyecek

Bakan Gül, cezaevinde çalışan personellerin evlerine gönderilmeyeceğini ve kendileri için izole edilen barınma yerlerinde kalacaklarını duyurdu. Kurumsal olarak alt yapının hazırlanmış durumda olduğunu söyleyen Bakan Gül, kamuya ait olan yerlerden de yararlanılabileceğini aktardı.

Görüntülü Görüşme İmkanı

Bakan Gül, görüntülü görüşmeimkanını sağlamak için de gereken çalışmanın başlatıldığını duyurdu. Geride bıraktığımız günlerde Resmi Gazete'de yayımlanmış olan yönetmelikle beraber mevzuat altyapısının tamamlanmakta olduğunu belirtti. İşlemin tamamlanması sonucunda yalnızca görüntülü görüşme değil, kantin, mektup, doktor gibi çok sayıda işlemin daha hızlı bir şekilde görüleceğini belirtti.

Bütün Duruşmalar 30 Nisan'a Kadar Ertelendi

Önemli olan farklı bir konuda da bilgi veren Bakan Gül, Türkiye'deki koronavirüs tedbirleri kapsamında her gün yüzlerce insanın giriş çıkış yaptığı adliye ve icra dairelerindeki riski en aza indirgeyebilmek için tutuklu ve acil işler, yürütmenin durdurulması ve acil olan işler haricindeki bütün duruşmaların 30 Nisan 2020 tarihine kadar ertelendiğini aktardı.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5335821/30-nisana-kadar-butun-durusmalar-ertelendi-adalet-bakanindan-aciklama