Diyanet Yatsı Namazı sonrası okunan Salavat ve Tekbir'leri yasakladı mı?

Son günlerde Koronavirüs illetinin ülkemizi terketmesi için Camiler'den yapılan Salavat ve Tekbirler'in bir kaç gündür okunmadığı iddia ediliyor. Sosyal medyada da gündeme gelen iddiaya göre Salavat ve Tekbirler'den şikayetler olması dolayısı ile Salavat ve Tekbirlerin Camilerde okunmaması gündemde.

Koronavirüs salgını sonrası başlamıştı

Koronavirüs'ün Ülke'mizde etkili olmasından sonra Diyanet İşleri Başkanlığı 23 Mart itibari ile Yatsı namazından sonra her gece Koronavirüs salgınının biran önce son bulması ve tüm hastaların iyileşmesi için Yatsı namazından sonra Dua'lar, Tekbirler ve Salavat-ı Şerifler getirileceğini duyurmuştu.

Şikayetler üzerine Yatsı namazı sonrası sadece Dua ediliyor Tekbir ve Salavat getirilmiyor

Yine iddialara göre belirli kesimin Salavat ve Tekbirlerden şikayetçi oldukları için Camiler'de yatsı namazı sonrası sadece Dua ediliyor ve Salavat ve Tekbir getirilmiyor.

Diyanet şikayetler üzerine Salavat ve Tekbirleri iptal mi etti 

Bu iddialar ile ilgili Diyanet İşleri Başkanlığından her hangi bir açıklama gelmedi. Sosyal medyada bu durumla ilgili şikayetlerde ise "Birkaç akşamdır sadece Dualar ediliyor ava Salavat ve Tekbirler getirilmiyor. Tekbir ve Salavattan rahatsız olanların şikayeti üzerine Diyanet tarafından iptal edildi " şeklinde paylaşımlar var.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5335948/diyanet-yatsi-namazi-sonrasi-okunan-salavat-ve-tekbirleri-yasakladi-mi