Erken seçim olacak mı? MHP’nin Cumhurbaşkanı adayı kim? Bahçeli yanıtladı

Siyasetin gündeminde olan erken seçim iddialarıyla ilgili açıklama yapan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, erken seçimin gündemde olmadığını söyleyerek iddialara net bir şekilde yanıt verdi. Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinin 2023 tarihinde yapılacağının altını çizen Bahçeli, Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayının Recep Tayyip Erdoğan olacağını yineledi.

Erken Seçim Olmayacak

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, siyasetin bir süredir gündem maddesi olan erken seçim ve Cumhurbaşkanlığı adaylığı ile ilgili tartışmalara son noktayı koydu. Son yaptığı açıklamasında bu tartışmalara değinen Bahçeli, erken seçi olmayacağını ve Cumhurbaşkanlığı ile 28. Dönem Milletvekili Gebel Seçimlerinin 2023 yılının Haziran ayında yapılacağını söyledi.

Cumhur İttifakı'nın Adayı Erdoğan

2023 yılında yapılacak olan seçimde Cumhur İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayının Recep Tayyip Erdoğan olacağını söyleyen MHP Genel Başkanı, Ege ve Doğu Akdeniz'de yaşanan krize de değindi. Bölgede yaşanan tehlikeli cepheleşmenin günden güne daha karmaşık bir hal aldığını söyleyen Bahçeli, Yunanistan'ın yaptığı küstah dayatmalara eş zamanlı olarak genişleyen kriz siyasetinin ülke olarak maruz kaldığımız risk ve tehdidi derinleştirip şiddetlendirdiğini ifade etti.

Kararlılık Mesajı

Doğu Akdeniz'de Türkiye ve Yunanistan arasında yaşanan gerilime değinen Bahçeli, AB'nin kendi içinde müşterek bir dış politika inşa edemeyecek kadar bölünme yaşamasının bir başka vahim sorun olduğunu ve buna ilave olarak NATO şemsiyesi altında Türkiye ile Yunanistan arasında yaşanan kutuplaşmaya ek olarak Türkiye ile Fransa husumetinin eklendiğini ifade etti. Bu şekilde ne NATO'nun devamı ne de bölgesel ve küresel barış ortamının tahsisinin ihtimal dahilinde olmayacağını dile getiren Bahçeli, 'Türk Milleti Mavi Vatanın İstiklaline baş koymuştur' dedi. Bu sebeple tıpkı terör ve ekonomik saldırılara karşı verilen mücadele gibi denizlerimizde silah göstererek uçak uçuran ve gemi yüzdürerek sabrımızı test eden ülkelerle yine aynı cesaretle mücadele edileceğini vurguladı.

'Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Türkiye'nin Gelecek Ümididir'

Türkiye'nin terör, dış politika, ekonomi ve salgın hastalığa karşı verdiği mücadele karşısında Yunanistan'ın gizli hifayesi gibi konuşan herkesin zillet çamuruyla kirlendiğini söyleyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, uyduruk ve uydulaşmış parlamenter sistemi güçlendirip tekrar uygulama sözü verenlerin ise amansız bir hastalığa yakalanmış olan siyaset cahilleri olduğunu dile getirdi. Cumhurbaşkanlığı Hüküemet Sistemi'nin Türkiye'nin gelecek ümidi olduğunu söyleyen Bahçeli, Cumhur İttifakı'nın ise gecesini gündüzüne katarak devletine, milletine  ve geleceğin parlak nesillerine huzurlu, istikrarlı, iç ve dış sorunlarını en aza indirmiş, refaha ve gelişmişliğe ulaşmış bir ülke kazandırmanın heyecan ve hedefinde olduğunu sözlerine ekledi.

- Canlı Haber, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5358654/erken-secim-olacak-mi-mhpnin-cumhurbaskani-adayi-kim-bahceli-yanitladi