Eski Başbakan Mesut Yılmaz’ın sağlık durumu nasıl? 

Türkiye Cumhuriyeti’nin eski Başbakanlarından Mesut Yılmaz’ın sağlık durumuyla ilgili doktorlardan kötü haber geldi. Yılmaz’ın sağlık durumunun kötüye gittiği ve yaşamasından umudun kesildiği aktarıldı. Beyin ameliyatı geçiren ve sağlık durumu merak edilen eski Başbakan Mesut Yılmaz’ın durumunun kötüye gittiği öğrenilirken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Kültür-Turizm Başdanışmanı aynı zamanda Yurt Gazetesi Yazarı olan İsmet Orhan’dan konuyla ilgili açıklama geldi.

Beyin Ameliyatı Geçirmişti

Kültür-Turizm Başdanışmanı ve Yurt Gazetesi yazarı olan İsmet Orhan bugün sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin eski Başbakanlarından olan Mesut Yılmaz’ın sağlık durumuyla ilgili üzücü haberi duyurdu. 5 Mayıs tarihinde özel bir hastanede beyin ameliyatı geçiren Yılmaz’ın sağlık durumuyla ilgili doktorlarından bilgi aldığını söyleyen Orhan, ne yazık ki sağlığından umudun kesildiğini öğrendiğini sözlerine ekledi. 

Oğlu Yavuz Yılmaz’ı Kaybetmişti

İsmet Orhan’ın ‘Her şeye rağmen medeni bir duruşu vardı, Cumhuriyet değerlerine saygılıydı’ dediği eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz, 2017 yılında oğlu Yavuz Yılmaz’ı kaybetmişti. Geride bıraktığımız Mayıs ayında beyin ameliyatı geçirmiş ve sağlık durumunun iyi olduğu aktarılmıştı. 

Başbakanlık Dönemi

Anavatan Partisi kurucu üyeleri arasında yer alan 72 yaşındaki Mesut Yılmaz, 1983 yılında yapılan Türkiye genel seçimlerinde ANAP Rize Milletvekili olarak Meclis’e girdi. 1986-1990 yılları arasında ise Turgut Özal tarafından kurulan hükümetlerde Dışişleri Bakanı ve Kültür Turizm Bakanı görevlerini üstlendi. ANAP Genel Başkanı Yıldırım Akbulut’un istifa etmesinin ardından 1991 yılında yapılan kongrede ANAP’ta genel başkan seçildi ve Başbakan oldu. 1995 Türkiye genel seçimlerinden sonra kurulan koalisyon hükümetinde yeniden Başbakan olarak görev üstlendi. 2000-2002 yılları arasında ise DSP-MHP-ANAP koalisyonunda Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı olarak görev aldı. Yılmaz, 20002 yılında partisinin seçime girememesi üzerine istifa etti. 2007 yılında yapılan genel seçimlerde ise Rize’den bağımsız Milletvekili olarak yeniden girdi. 2009-2011 yılları arasında ANAP ve Doğru Yol Partisi’nin birleşimiyle kurulan Demokrat Parti’de siyasetteki yoluna devam etti. 2004 yılında Yüce Divan’da yargılanan Mesut Yılmaz, Cumhuriyet tarihinde Yüce Divan’da yargılanan ilk Başbakan oldu. 

- Canlı Haber, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5489429/eski-basbakan-mesut-yilmazin-saglik-durumu-nasil