Cumhurbaşkanı Erdoğan Cami hoparlöründen böyle seslendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çamlıca Camii’nde Cuma namazını eda etmesinin hemen ardından Cami hoparlöründen cemaate seslendi. Cemaate Allah’ın ipine sarılın şeklinde nasihat veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, toptan Allah’ın ipi Kur’an’a sarılmamız halinde hiçbir beşeri gücün bizi birbirimize düşüremeyeceğini söyledi. 

Cuma Namazının Ardından Cemaate Seslendi

Bugün Cuma namazı dolayısıyla Kısklı’da yer alan konutundan çıkarak Üsküdar’a yer alan Çamlıca Camii’ne giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cuma namazını eda ettikten sonra Cami hoparlöründen cemaate seslendi.

‘Allah’ın İpi Kur’an’a Sarılın’

Cami hoparlöründen cemaate seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Al-İmran Suresi’ne değindi. Hepiniz toptan sımsıkı Allah’ın ipine sarılın diyen Erdoğan, hepimizin sımsıkı Allah’ın ipi Kur’an’a sarılması halinde hiçbir beşeri gücün bizi birbirimize düşüremeyeceğini söyledi. Aynı zamanda hepimizin birbirimizi Allah için sevmemiz gerektiğini sevgimizin menfaat ve makam için olmaması gerektiğini nasihat etti.

‘Hep Dua Edelim’

Cami hoparlöründen cemaate seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, birbirimizi Allah için sevdiğimiz sürece bu millete, Allah’ın izniyle hiçbir şey yapamayacağını söyledi ve ‘Hep dua edelim. Allah yar, yardımcımız olsun’ dedi. Cemaate tüm aileleriyle beraber daimi mutluluk dileyen Cumhurbaşkanı, sizleri Allah’a emanet ediyorum diyerek sözlerini tamamladı. 

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5508654/cumhurbaskani-erdogan-cami-hoparlorunden-boyle-seslendi