Azerbaycan Ermeni hedeflerini Türk SİHA'larla vurdu

Bu sabah saatlerinde Azerbaycan'a saldıran Ermenistan güçlerine ait hedefler, Azerbaycan ordusu tarafından düzenlenen operasyonla imha edildi. Ermeni hedeflerinin yok edildiği operasyonda Türk yapımı Bayraktar TB2 SİHA'lar kullanıldı. 

Hava Operasyonunun Görüntülerini Paylaştı

Azerbaycan ordusu, sabah saatlerinde topraklarına saldırı girişiminde bulunan Ermeni güçlerine karşılık olarak gerçekleştirdiği ilk saldırıların görüntülerini paylaştı. Azerbaycan Savunma Bakanlığı tarafından paylaşılan hava operasyonu görüntülerinde Bayraktar TB2 SİHA'lar ile Ermeni güçlerine ait hedeflerin vurulduğu görülüyor. 

Ne Yaşanmıştı

Sabah saatlerinde Azerbaycan topraklarına saldıran Ermeni güçleri sivilleri hedef almış, Ermeni güçleri tarafından düzenlenen bu saldırıdan sonra harekete geçen Azerbaycan ordusu, Ermeni güçlerine karşı operasyon başlatmıştı. Şehitlerimizin kanının yerde kalmayacağını açıklayan Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in bu açıklamasının hemen ardından 10 Ermeni askerinin öldürüldüğü ve 6 köyün işgalden kurtarıldığı bilgisi gelmişti. Ermenistan tarafından Azerbaycan topraklarına düzenlenen saldırının ardından Türkiye, Azerbaycan için destek mesajı yayınlarken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Türk Milleti her zaman olduğu gibi Azerbaycan'ın bu zor gününde de tüm olanaklarıyla Azerbaycanlı kardeşlerinin yanında yer alacaktır." dedi. Ayrıca Ermenistan'da seferberlik ilan edilmesine yönelik konuşmalar yapıldığı bilgisi geliyor.  

- Canlı Haber, Dünya bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5514261/azerbaycan-ermeni-hedeflerini-turk-sihalarla-vurdu