CHP ve HDP ittifak yapacak mı?

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP ve HDP’nin ittifak yapacağı haberlerine yanıt verdi. Katıldığı TV programında soruları yanıtlayan Kılıçdaroğlu, ittifak konusunda net tavır sergiledi. CHP’nin HDP ile bir ittifak düşünüp düşünmediği sorusuna yanıt veren Kılıçdaroğlu, bu soruya ‘Hayır’ şeklinde net bir cevap verirken şu anda ittifak arayışı diye bir şey olmadığını da sözlerine ekledi. İşte detaylar…

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan İttifak Açıklaması

Global TV’de yayınlanan programa konuk olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’nin HDP ile ittifak kurup kurmayacağı sorusuna yanıt verdi. Şuanda bir ittifak arayışı içerisinde olmadıklarını söyleyen Kılıçdaroğlu, HDP ile ilgili ittifak sorusuna ‘Hayır’ yanıtını verdi.

Merkez Binası Ziyaretçilere Kapatıldı

Öte yandan CHP Genel Merkez binasının koronavirüs salgını sebebiyle ziyaretçiye kapatıldığını aktaran Kılıçdaroğlu, pandemi süreciyle ilgili açıklamalara da yer verdi. İlk olarak Bilim Kurulu tarafından alınan kararlara herkesin uyduğunu, Türkiye’nin bu süreçte Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya büyük bir güven duyduğunu belirtti. Kurulda bir sözcü bulunmamasını eksiklik olarak değerlendiren CHP Genel Başkanı, Sağlık Bakanı’nın sözcülüğü üstlenmesini yanlış bulduğunu söyledi. Aynı zamanda salgın döneminde paylaşılan bilgilerin doğru olmadığını ve toplumdan gizlendiğine dair gözlemler yaptıklarını aktardı.

2 Defa Korona Testi Yaptırdı

Koronavirüs salgınına karşı kendisinin aldığı tedbirlerle ilgili soruya yanıt veren Kılıçdaroğlu, yaşam ve çalışma düzenini değiştirdiklerini ve ilk olarak evden daha sonra ise ziyaretçilere kapatılan genel merkez binasından çalışmaları sürdürdüklerini ifade etti. Aynı zamanda şimdiye kadar 2 defa koronavirüs testi yaptırdığını da sözlerine ekledi.

- Canlı Haber, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5523390/chp-ve-hdp-ittifak-yapacak-mi