Arif Akpınar kimdir?

36 yaşındaki genç şarkıcı Arif Akpınar, geride bıraktığımız hafta rahatsızlığı üzerine hastaneye kaldırılmış ve beyninde tümör tespit edilmişti. Yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılmayan genç şarkıcı hayatını kaybetti. Sosyal medya hesabından acı haberi duyuran MÜYAP Başkanı ve Seyhan Müzik’in sahibi Bülent Seyhan, kendisinin de çok sevdiği sanatçılarından biri olan Arif Akpınar’ın genç yaşta aramızdan ayrıldığını söyledi. Peki, Arif Akpınar kimdir? İşte 36 yaşında hayata gözlerini yuman Arif Akpınar hakkında tüm merak edilenler…

Beyninde Tümör Tespit Edildi

Geride bıraktığımız hafta rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan müzik dünyasının genç ismi Arif Akpınar’ın beyninde tümör tespit edildiği öğrenildi. Genç şarkıcının herkesi üzen vefat haberini sosyal medya hesabından duyuran yapımcı Bülent Seyhan, ‘Çok sevdiğim sevgili sanatçım bu genç yaşta bizi bırakıp gittin, ışıklar yoldaşın olsun’ ifadelerine yer verdi. 36 yaşındaki Akpınar, Seyhan Müzik etiketiyle çıkarttığı ‘Kilit’ isimli şarkıyla ün kazanmıştı.

Arif Akpınar Kimdir?

1984 yılında Mersin’in Silifke ilçesinde dünyaya gelen Arif Akpınar, İl, ortaokul ve lise eğitimini Mersin’de tamamladı. Üniversite eğitimini Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümü’nde tamamlayan Akpınar, babasının da müzisyen olmasından dolayı küçük yaşta piyano ve gitar ile tanıştı. Müzikle iç içe büyüyen gen müzisyen eğitim hayatının da her döneminde mutlaka bir müzik grubu oluşturarak besteler yaptı. 2015 yılında 7/24 isimli Maxi Single ile müzik piyasasına oldukça sağlam bir giriş yaptı. Albümde bulunan bütün parçaların söz ve müziklerinin kendisine ait olması da ayrıca dikkat çekti. 2017 yılı Mayıs ayında ise Kilit isimli teklisi ile büyük bir beğeni kazandı. Genç müzisyenin birçok isimle düetleri de bulunuyor. Ayrıca pek çok ünlü ismin de Akpınar’ın bestelerini yorumladığı biliniyor.

- Canlı Haber, Magazin bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5528677/arif-akpinar-kimdir