AK Parti''li Aliye Uzun kimdir?

Burhan Kuzu’nun kendisini uyuşturucu baronu olan Naci Zindaşti ile tanıştıran kişinin AKP Beşiktaş İlçe Teşkilatı Üyesi Aliye Uzun olduğunu açıklamasıyla Aliye Uzun hakkında araştırmalar başladı. Yapılan aracı açıklamasının ardından Ak Parti’li Aliye Uzun’un hayatı ve kim olduğu detaylarıyla birlikte araştırılmaya başlandı. Peki, Aliye Uzun kimdir? İşte detaylar…

Burhan Kuzu’dan Flaş Açıklama

Eski Ak Parti  İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu’dan flaş açıklamalar geldi. Kendisini İranlı uyuşturucu kaçakçısı Naci Şerifi Zindaşti ile tanıştıran kişinin Ak Parti Beşiktaş İlçe Örgütü Kadın Kolları Üyesi Aliye Uzun olduğunu açıklayan Kuzu’nun bu açıklamaları gündeme bomba gibi düştü.

Hazırlanan İddianamede İsmi Geçiyor

Burhan Kuzu’nun Zindaşti ile tanışmasında aracı olduğunu söylediği Aliye Uzun’un ismi 29 Eylül tarihinde çıkan Zindaşti İddianamesinde de geçtiği öğrenildi. Öte yandan 2016 yılında tutuklanan Zindaşti’nin Ak Parti'liAliye Uzun hakkında açıklamalarda bulunduğu ve Uzun’un kendisine 500 bin lira karşılığında vatandaşlık alabileceğini söylediği ortaya çıkmıştı.

Fotoğrafta Aliye Uzun’da Yer Alıyor

Burhan Kuzu’dan gelen çarpıcı açıklamaların ardından Aliye Uzun bir kez daha gündeme geldi. İsmi merakla araştırılan Aliye Uzun’un geride bıraktığımız yıl ortaya çıkan Kuzu-Zindaşti fotoğraf karesinde de yer aldığı ve o dönemde de çok konuşulduğu öğrenildi. Ak Parti Beşiktaş Kadın Kolları Üyesi olan Aliye Uzun’un yapılan açıklamaların ardından sosyal medyada bir kez daha gündem konusu olduğu ve kim olduğunun pek çok kişi tarafından merak edilerek araştırıldığı görüldü.

- Canlı Haber, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5581517/ak-partili-aliye-uzun-kimdir