Bahçeli’den Kılıçdaroğlu’na erken seçim yanıtı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun erken seçim çağrısına yanıt veren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, altın fiyatları üzerinden bu çağrıyı yorumladı. Altının para ettiği bir dönemdeyiz sözleriyle dikkat çeken Bahçeli, ‘Biraz sus. Sükut ette biraz kazan’ ifadeleriyle erken seçim konusunda net cevabını verdi.

Kılıçdaroğlu’ndan Erken Seçim Çağrısı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geride bıraktığımız günlerde yaptığı açıklamalarda erken seçime değinmiş ve MHP Genel Başkanı Bahçeli’ye erken seçim çağrısında bulunmuştu. Bu ülkenin tek kurtuluşunun bir an önce seçime gitmek olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, bu sözleri Bahçeli’ye söylediğini, kendisinin bu ülkeyi seviyorsa erken seçime götürmesi gerektiğini ifade etti.

Bahçeli’den Erken Seçim Cevabı

Kılıçdaroğlu’nun siyaset gündemine bomba gibi düşen erken seçim çağrısına MHP Genel Başkanı Bahçeli’den yanıt gecikmedi. Parti grubunda bir açıklama yapan Devlet Bahçeli, kendisine erken seçim çağrısında bulunan Kılıçdaroğlu’na altın fiyatları üzerinden yanıt verdi.

‘Söz Gümüşse Sükut Altındır’

Son dönemde yükselişte olan altın fiyatları üzerinden cevap veren Bahçeli, ‘Sen bırak erken seçimi falan da altının para ettiği bir dönemdeyiz, söz gümüşse sükut altındır’ ifadelerini kullandı ve Kılıçdaroğlu’nun biraz susarak sükut etmesini bu şekilde biraz kazanmasını söyledi. Seçim isteğinin sipariş ve hezeyan olduğunu aktaran Bahçeli, Kılıçdaroğlu’na bu işlere kafa yorma diyerek seçimin zamanında yapılacağını bir kez daha yineledi.

- Canlı Haber, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5598307/bahceliden-kilicdarogluna-erken-secim-yaniti