Mersin'de orman yangını

Mersin’in Anamur ilçesinde bu sabah saatlerinde başlayan orman yangını sebebiyle şimdiye kadar 50 hanenin boşaltıldığı öğrenildi. Boşaltılan hanelerin yanı sıra tedbir amacıyla Mersin-Antalya Karayolu’nun ulaşıma kapatıldığı ve ekiplerin yangına müdahalelerinin devam ettiği belirtildi.

Yangının Sebebi Bilinmiyor

Bugün saat 11.30 sularında Antalya Gazipaşa ilçesi sınırı yakınlarındaki Anamur ilçesi kırsal Uçarı Mahallesi'nde ormanlık bir alanda henüz bilinmeyen bir sebeple yangın çıktı. 

150'yi Aşkın Personel Müdahale Ediyor

Yangının ihbarı üzerine bölgeye 2 helikopter sevk edilirken Anamur, Bozyazı ve Gülnar ilçelerinden Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri ve Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri bölgeye yönlendirildi. Yerleşim yerlerine doğru yaklaşan yangından dolayı vatandaşların evlerinden uzaklaştırıldığı öğrenilirken yangına 30 arazöz ve 150'yi aşkın personel ile müdahale edildiği bilgilerine ulaşıldı.

Tedbir Amaçlı 50 Hane Boşaltıldı

Ekiplerin müdahalesinin devam ettiği yangının yerleşim yerlerine yaklaşmasından dolayı tedbir amaçlı 50 hanenin boşaltıldığı ve Mersin-Antalya Karayolu'nun trafiğe kapatıldığı öğrenildi. Rüzgarın olumsuz yönde etkilediği yangın söndürme  çalışmaları hız kesmeden devam ederken çalışmalara civar köylerdeki vatandaşların da destek verdiği öğrenildi. 

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5644055/mersinde-orman-yangini