Avrupa’da korona kabusu! Sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Çin Vuhan kentinde ortaya çıkan ve büyük bir hızla tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgını insan sağlığı üzerinde doğrudan tehdit oluşturmaya devam ederken Avrupa’dan da iç açıcı haberler gelmiyor. Son 24 saatlik süreçte Almanya, İtalya, İngiltere ve İspanya’da virüs sebebiyle 766 kişi hayatını kaybederken Fransa’da da koronavirüs vakalarında hızlı bir artış yaşandığı öğrenildi.

Sokağa Çıkma Yasağı İlan Edildi

Koronavirüs vakalarının tırmanışa geçtiği Fransa’da 30 Ekim tarihinden itibaren ülke genelinde sokağa çıkma yasağı ilan edildiği duyuruldu. Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un salgın sebebiyle genel karantina ilan ettiği bilgilerine yer verilirken Macron’un yaptığı açıklamada salgının ikinci dalgasının ilkinden daha ölümcül olacağını söylediği, uygulanacak sokağa çıkma yasağının ise 1 Aralık’a kadar devam edeceğini duyurduğu öğrenildi.

Vaka Sayısı Hızla Artıyor

Koronavirüs salgını süreciyle ilgili ulusa sesleniş konuşması yapan Fransa Cumhurbaşkanı Macron, ülkede salgının çok hızlı bir şekilde yayıldığını, vaka sayısının ise genel nüfusa göre oranının son bir hafta içinde ikiye katlandığını söyledi. Ülkenin bugün ilk dalgaya kıyasla daha tehlikeli bir durumun eşiğinde olduğunu, ülkedeki ikinci dalganın ilkine göre çok daha ölümcül ve ağır olacağının altını tekrar tekrar çizdi. Ayrıca son 24 saat içinde 36 bini aşkın koronavirüs vakası tespit edildiğini açıkladı.

İtalya’da Bilanço Ağırlaşıyor

Dünya geneline yayılan ve küresel bir salgın haline gelen koronavirüs salgını İtalya’da da hızla yayılıyor. Ülkede son 24 saat içinde 24.701 koronavirüs vakası tespit edilirken ülkedeki toplam vaka sayısının 942 bini aştığı kaydedildi. Ülkede sadece 1 günde 310 kişinin virüs sebebiyle hayatını kaybettiği bilgisine ulaşıldı. Öte yandan Almanya ve İspanya’da da koronavirüs vaka sayılarında ciddi artışlar yaşandığı aktarıldı.

- Canlı Haber, Dünya bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5649599/avrupada-korona-kabusu-sokaga-cikma-yasagi-ilan-edildi