Enkaz altında kalan Seher Perinçek ve 3 çocuğu kurtarıldı

Seferihisar merkezli gerçekleşen ve bazı ilçelerde yıkımlara sebep olan depremde enkaz altında kalan Seher Perinçek ve 3 çocuğunun 23 saatlik çalışmanın ardından sağ olarak kurtarıldıkları öğrenildi.  Enkaz altından kurtarılan anne ve 3 çocuğunun olay yerinde bekleyen ambulanslarla hastaneye kaldırıldığı, enkaz altında kalan diğer çocuğun ise kurtarma çalışmalarının devam ettiği aktarıldı.

Anne ve 4 Çocuğu Enkaz Altında Kaldı

İzmir’de merkez üssü Seferihisar olan 6.6 şiddetinde bir deprem meydana geldi. Deprem sebebiyle bazı binalarda yıkım meydana gelirken bölgeden kayıp haberleri alınmaya başladı. Deprem sebebiyle 25 kişi hayatını kaybederken 831 kişi ise yaralandı. Depremden en çok etkilenen binalar arasında olan Doğanlar Apartmanında enkaz altında kalan ve yerleri 3 saat önce saptanan Seher Perinçek ve 4 çocuğunu kurtarma çalışmaları başladı.

23 Saat Sonra Mucize Kurtuluş

Anne ve 4 çocuğun kurtarma çalışmalarından sevindiren haber geldi. Ekiplerin ilk olarak 3 çocuğu enkaz altından çıkardığı öğrenilirken hemen ardından anne Seher Perinçek’in sağ olarak kurtarıldığı bilgilerine yer verildi. Anne ve 3 çocuğunun sağ olarak kurtarıldığı bilgilerine yer verilirken enkazdan çıkarılan anne ve çocuklarının olay yerinde bekleyen ambulanslarla hastaneye kaldırıldıkları öğrenildi.

Elif Perinçek'i Kurtarma Çalışmaları Sürüyor

Arama kurtarma ekiplerinin bölgedeki çalışmalarının devam ettiği verilen bilgiler arasında yerini alırken enkaz altındaki 4’üncü çocuğun da kurtarma çalışmalarının sürdüğü belirtildi. Enkazda kalan ve kurtarma çalışmaları devam eden 4'üncü  çocuğun Elif Perinçek olduğu bilgilerine yer verildi.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5660056/enkaz-altinda-kalan-seher-perincek-ve-3-cocugu-kurtarildi