ABD Başkanlık seçim sonuçları saat kaçta açıklanacak?

Bugün 3 Kasım 2020 Salı gününde Donald Trump ve Joe Biden arasında gerçekleşen Başkanlık seçimi sonuçlarının saat kaçta açıklanacağı herkes tarafından merakla araştırılıyor. Tüm dünyanın gözünü çevirdiği seçim sonuçları için beklenti devam ederken bu seçimin Amerika tarihinin en yüksek katılımlı seçimi olduğu belirtiliyor.

En Yüksek Katılımlı Seçim

ABD’nin mevcut Başkanı Donald Trump ve Demokratların adayı olan Joe Biden arasında yaşanan seçim yarışında tüm dünya nefesini tuttu ve çıkacak sonuçları merak ediyor. 2020 ABD Başkanlık seçimi şimdiye kadar ülkede gerçekleştirilen seçimlere göre en yüksek katılımlı seçim olarak kaydedildi. Seçimde posta yoluyla gelen oyların haricinde fiziki oy kullanımının da gerçekleştirildiği aktarılırken bu önemli seçimin tüm dünya ülkeleri tarafından yakından takip edildiği öğrenildi.

İlk Sonuçlar Gelmeye Başladı

2020 ABD Başkanlık seçimlerinde gelenek bozulmadı ve sandıkta oy kullanma işlemi New Hampshire eyaletindeki 2 köyde gece yarısından itibaren başladı. Küçük nüfusa sahip olan köylerde oy verme işlemi hızlı bir şekilde sonuçlanırken sandıkların açıldığına dair bilgiler gelmeye başladı. Dixville Notch kullanılan 5 oyun hepsini Biden’ın kazandığı öğrenilirken Millsfield’de ise Trump’ın 16 oy aldığı öğrenildi.

Seçim Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

ABD’de gerçekleştirilen Başkanlık seçimi sonuçlarının saat kaçta veya ne zaman açıklanacağına dair herhangi bir net bilgi bulunmazken daha önceki seçimlerde ABD’nin Batı Yakası’nda yer alan eyaletlerde sandıkların kapanmasıyla beraber Türkiye saati ile saat 07.00 civarında sonuçlar netlik kazanmaya başlıyordu.

- Canlı Haber, Dünya bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5670184/abd-baskanlik-secim-sonuclari-saat-kacta-aciklanacak