Berat Albayrak’ın babasından dikkat çeken açıklamalar

Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden istifa eden Berat Albayrak’ın babası Sadık Albayrak, oğlunun istifasına dair yorumlarda bulundu. Siyasette koşan bir lider var ifadelerini kullanan Albayrak, liderin önüne çıkan çukurları doldurmak gerektiğini belirtti ve aile içi görüş ayrılığı iddialarının gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Baba Sadık Albayrak’tan Özel Açıklamalar

Instagram hesabından istifasını duyuran ve istifası kabul edilen Berat Albayrak’ın Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinin sona ermesinin ardından baba Sadık Albayrak, Akit gazetesinde açıklamalarda bulunmuş ve Türkiye gündemine yerleşen istifayla ilgili yorumlarını dile getirmişti. Konuyla ilgili sessizliği süren Berat Albayrak’ın babası Sadık Albayrak, bugün Sabah gazetesine çok özel açıklamalarda bulundu.

Milli Birlik ve Beraberlik Vurgusu Yaptı

Siyasetin bir maraton olduğunu söyleyen Albayrak, siyasetin büyük bir yarış olduğunu ve bu yarışta koşan bir lider olduğunu belirterek ‘Onun ayağına takılan çakıl taşları varsa temizlemek gerek’ dedi ve önemli olan şeyin aynı amaca hizmet etmek olduğunu belirtti. ‘Liderin önüne çıkan çukur varsa doldurmak lazım’ ifadelerine yer veren baba Sadık Albayrak, milli birlik ve beraberlik vurgusu yaparak ülkemizin buna ihtiyacı olduğunu söyledi.

‘Spekülasyon Çok’

İstifanın ardından aile içi görüş ayrılığı yaşandığına dair iddiaların hiçbir şekilde gerçeği yansıtmadığını söyleyen baba Albayrak, ‘Spekülasyon çok’ diyerek herkesin kendince bir şeyler söylediğini, söylenen her şeye inanamamak gerektiğini ifade etti. Aile içi görüş ayrılığı, öfke, alınganlık ve ihtilaf gibi şeylerin asla olmayacağını sözlerine eklerken önemli olan tek gerçeğin bu ülkeye hizmet olduğunu vurguladı ve ‘İstifanın arkasında duygusallık olmaz’ dedi.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5711085/berat-albayrakin-babasindan-dikkat-ceken-aciklamalar