MaterChef Türkiye’de kim elendi?

TV8 ekranlarında yayınlanan ve dün akşam bir eleme bölümüyle daha ekrana gelen MasterChef Türkiye’de yarışmaya veda eden isim belli oldu. Oldukça heyecanlı bir eleme gecesi yaşanan programda yarışmanın favorileri arasında gösterilen isim gözyaşları içinde MasterChef’e veda etti.

Dokunulmazlığı Kim Kazandı?

Dün akşamki eleme bölümüyle bir kez daha izleyiciyi ekran başına toplayan MasterChef Türkiye yarışmasında iki iddialı takım dokunulmazlık oyunu için karşı karşıya geldi. Haftanın son dokunulmazlık oyununda takımlardan Karadeniz mutfağından yemekler yapmaları istendi. Yarışın sonunda verilen yemekleri en iyi şekilde çıkaran ve dokunulmazlığı kazanan takım kırmızı takım oldu.

Bireysel Dokunulmazlığı Kim Kazandı?

Dokunulmazlığı kaybeden mavi takım yarışmacıları arasında oynanan bireysel dokunulmazlık oyununda ise yarışmacılardan Mehmet Şef’in ‘Surf and turf’ yemeğini yamaları istendi. Mavi takım yarışmacılarının verilen yemeği tamamlamasının ardından verilen yemeği en iyi şekilde yapan ve bireysel dokunulmazlığı kazanan isim Serhat oldu.

Yarışmanın İddialı İsmi Esra Elendi

MasterChef Türkiye’de elemeye kalan ilk iki isim Barbaros ve Eray olurken dün akşam oynanan dokunulmazlık oyununu kaybeden mavi takımda yapılan oylama sonucunda üçüncü eleme adayı olarak Esra’nın ismi çıktı. Haftanın üç eleme adayından Danilo Şef’in imza tabağı olan ‘Ruby’ istendi. Yarışmacılara yemeği yapmaları için verilen sürenin sona ermesiyle şefler tadıma geçti ve en lezzetli tabağı hazırlayan isim Eray olarak açıklandı. Son ikiye kalan Barbaros ve Esra arasından ise yarışmaya veda eden isim Esra Tokelli oldu. Yarışmanın favori isimleri arasında gösterilen Esra’nın gözyaşları içindeki vedası şeflere de oldukça duygusal anlar yaşattı. Mehmet Şef, bundan sonraki şeflik yaşamında Esra’ya her türlü desteği vereceklerini açıklayarak yarışmacıyı uğurladı.

- Canlı Haber, Sinema & TV bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5711169/materchef-turkiyede-kim-elendi