Örgütten kaçan kadın terörist kan donduran tecavüz olaylarını anlattı

Şırnak’ta terör örgütü PKK’dan kaçarak güvenlik güçlerine teslim olan kadın terörist örgüt kamplarında yaşanan iğrenç taciz ve tecavüz olaylarını anlattı. Orada kadın veya erkek fark etmediğini söyleyen kadın terörist kadınlara yapılanların aynısının erkeklere de yapıldığını ve bunun iğrenç bir durum olduğunu belirtti.

Örgütten Kaçarak Teslim Oldu

Güvenlik kaynaklarından aktarılan bilgilere göre, emniyet birimlerinin yaptığı çalışma sonucunda ikna edildiği öğrenilen bir kadın terörist örgütten kaçarak 20 Kasım tarihinde Şırnak’taki sınır kapısına geldi ve güvenlik güçlerine teslim oldu. Örgüte 2008 yılında katıldığı öğrenilen E.C’nin yaptığı itiraflar terör örgütünün iğrenç yüzünü bir kez daha gözler önüne serdi.

Kadın ve Erkeklere Tecavüz Ediliyordu

Örgütün kamplarında kaldığı dönemlerde erkek teröristlerin kadın ve erkeklere tecavüz ettiğine şahit olduğunu anlatan E.C, kendisini ilk götürdükleri yerin Van’daki HDP binası olduğunu ve daha önce oraya hiç gitmediğini söyledi. Orada iki kadın arasında bir konuşma geçtiğini ardından da kendisini başka bir adamın yanına götürerek teslim ettiklerini anlattı. Kendisinin aile baskısıyla büyüdüğünü ve bu yüzden evden dışarı çıkamayan biri olduğunu belirtirken bu sebeple de örgütün özgürlük vaatlerine kandığını ifade etti. Terör örgütünün kendisine birden fazla vaatte bulunduğunu ve evden çıkamayan biri olduğu için bu vaatlere inandığını söyledi.

‘Çok Kötü Şeyler Yaşadım’

Kampa gittikten sonra örgütün gerçek yüzüyle tanışmaya başladığını anlatan E.C, kendisini götürdükleri yerlerde bir iki ay yürüdüklerini ve yeni olan kişilere bir şey yapmayıp güven verdiklerini dile getirdi. Kampa gittikten sonra çok kötü şeyler yaşadığını, kendisinin yaşadıklarını yaşayan pek çok kadın olduğunu da ifade etti. Bu kadınlardan tutuklu olan birini gördüğünü, kadının sürekli ağlama ve çığlık seslerinin geldiğini söylerken bu sesleri duyduğunda çok kötü olduğunu ve evdeyken babasının kendisini dövdüğü zamanların aklına geldiğini belirtti.

‘Bu İğrenç Bir Durum’

Örgütten kaçmak isterken yakalanan bir kadın teröristin tecavüze uğradığını ve ona tecavüz eden kişinin sözde takım komutanı olduğunu anlattı. Ormanda iki gün boyunca tecavüze maruz kalan kadının geri döndüğünde tüm yaşadıklarını anlattığını ve yaşadığı olayın ardından sürekli bağırarak ölmek istediğini söylemeye başladığından bahsetti. Onlar için kadın veya erkek fark etmediğini söyleyen E.C, kadınlara yaptıklarının aynısını erkeklere de yaptıklarını ve bunun çok iğrenç bir durum olduğunu ifade etti. Bulduğu ilk fırsatta terör örgütünden kaçarak teslim olduğunu söyleyerek ‘Kendinizi kurtarın, ailenizin yanına dönün. Devlet nasıl affederse ailelerde affeder’ sözleriyle bu durumda olan herkese çağrıda bulundu.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5754101/orgutten-kacan-kadin-terorist-kan-donduran-tecavuz-olaylarini-anlatti