MHP’den ihraç edilen Cemal Enginyurt hakkında bomba iddia

AK Parti’ye karşı yaptığı eleştirilerin ardından partisi MHP’den ihraç edilen Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’un geçeceği konuşulan yeni partisi gündeme bomba gibi düştü. İhraç edildikten sonra bağımsız statüye düşen Enginyurt’un Demokrat Parti’ye geçeceği iddiaları siyaset kulislerini hareketlendirirken Enginyurt tarafından henüz konuyla ilgili herhangi bir açıklama gelmedi.

Demokrat Parti İddiası

AK Parti’yi hedef alan açıklamalarının ardından MHP’den ihraç edilen Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, ihracın ardından bağımsız statüye düşmüştü. Habertürk yazarı olan Muharrem Sarıkaya ise bugünkü yazısında Enginyurt hakkında bomba bir iddiada bulundu. MHP’den ihracı gerçekleştirilen Enginyurt’un Demokrat Parti’ye geçeceğini iddia eden Sarıkaya, Meclis Genel Kurulu’ndaki aritmetik dağılımın da değişeceğini ve başka isimlerden de diğer partilere geçiş olabileceğini öne sürdü.

Cemal Enginyurt’un İhraç Sebebi Ne?

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin yaptığı fındık rekoltesi açıklamasına sert çıkan ve eleştirilerde bulunan Cemal Enginyurt, Bakan Pakdemirli’nin rekolteyi beklenenden daha yüksek açıkladığını ve AK Parti’nin MHP’yi yok saydığını öne sürmüştü. Yaptığı eleştirilerin ardından disiplin kuruluna sevk edilen MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, alınan kararla partisinden ihraç edilmişti. İhraç kararının hemen ardından bir açıklama yapan Enginyurt, ‘MHP’den ihraç ettiniz! Ülkücülüğümü almadınız, alamazsınız’ demişti. Kendisini ihraç edenlere sert çıkarken ‘Bir gün sıra size de gelir. Ülkücülerin sesini kimse kesemez. Millet, devlet ve ordular için hep doğruları konuşan olacağım’ ifadelerine yer vermişti.

- Canlı Haber, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5862384/mhpden-ihrac-edilen-cemal-enginyurt-hakkinda-bomba-iddia