AK Partili Turan’dan Kılıçdaroğlu’na çok konuşulacak meydan okuma

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığı adaylığı çıkışının ardından siyaset gündemi hareketlenirken AK Partili Bülent Turan’dan adaylıkla ilgili çok konuşulacak bir açıklama geldi. Kemal Kılıçdaroğlu’nun 2023 yılında Cumhurbaşkanı adayı olması halinde kendisinin de Çanakkale Milletvekili Bülent Turan olarak Cumhurbaşkanlığına aday olacağını söyleyerek CHP liderine meydan okudu.

Kılıçdaroğlu Aday Olacak Mı?

Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki bütçe görüşmeleri sırasında kürsüye çıkan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşma yaptığı esnada AK Parti sıralarından yükselen ‘Aday ol’ seslerinin ardından Kılıçdaroğlu. ‘Benim aday olup olmayacağımı size kim söyledi?’ ifadelerini kullanmıştı. CHP liderinin bu sözleri herkesin kafasını karıştırdı.

AK Partili Bülent Turan Meydan Okudu

Siyasetin gündemine bomba gibi düşen bu sözlerin ardından AK Parti tarafından Kılıçdaroğlu’na yönelik dikkat çeken bir meydan okuma geldi. AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Kılıçdaroğlu’nun kaset operasyonuyla kendisini genel başkan yapanların izni ve talimatı olmadan aday olacağını açıklayamayacağını belirtirken kendisinin siyasi dostlarına rağmen aday olamayacağını iddia etti. Kılıçdaroğlu’nun siyasette aday olmak ve lider olmak için genel başkan olmuş biri olmadığını belirten Turan, ‘İlan ediyorum, Kemal Kılıçdaroğlu 2023’te Cumhurbaşkanı adayı olsun ben de Çanakkale Milletvekili Bülent Turan olarak Cumhurbaşkanlığına adayım’ dedi.

‘Haram Lokmaya El Uzatmam’

Meclis’te yaptığı konuşmada AK Partili isimlerden gelen ‘Aday ol’ sözlerine ‘Benim aday olup olmayacağımı size kim söyledi?’ yanıtını veren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, tek adam rejimi istemediğini, parlamenter sistem istediğini dile getirdi. Her kuruşun hesabını veren bir sistem istediğini söyleyen Kılıçdaroğlu, kendisinin hiçbir zaman hiçbir yerde haram lokmaya el uzatmadığını ve kimsenin hakkını yemediğini vurgulayarak ‘Hiçbir zaman beni mal varlığımla tehdit edenlerin arkasında durmadım’ dedi.

- Canlı Haber, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5863504/ak-partili-turandan-kilicdarogluna-cok-konusulacak-meydan-okuma