Türkiye’nin konuştuğu süt banyosu skandalında yeni gelişme

Geçtiğimiz aylarda Konya’da yer alan bir süt toplama merkezinde bir çalışanın kazanda süt banyosu yaptığı anlar sosyal medyada paylaşılmış ve skandal görüntüler tüm Türkiye’yi ayağa kaldırmıştı. Kazanda süt banyosu yaptığı iddia edilen Emre Sayar ve onun bu anlarını cep telefonuna kaydederek sosyal medyada paylaşan Uğur Turgut’un avukatının soruşturmanın takipsizlikle sonuçlanması için Konya Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvuruda bulunduğu öğrenildi.

Kazanda Süt Banyosu Yaptı

Konya’da yer alan ve 2019 yılında kurulduğu belirtilen hayvancılık, sanayi ve limited şirketine ait süt toplama merkezinde çekildiği belirtilen skandal görüntüler tepki topladı. Emre Sayar ismindeki bir işçinin kazanda süt banyosu yaptığı anları cep telefonu kamerasıyla kayıt altına alan Uğur Turgut, söz konusu görüntüleri sosyal medyada paylaştı.

İş Yeri Mühürlendi

Skandal görüntülerin sosyal medyada hızla yayılmasının ardından Tarım ve Orman Bakanlığı’nın verdiği talimat doğrultusunda söz konusu süt toplama merkezinde denetleme yapıldı ve denetlemenin ardından iş yerindeki ürünler imha edildi. Ayrıca işletmenin onay belgesi de iptal edilirken faaliyetlerinden de menedilerek mühürlendi.

6 Gün Tutuklu Kaldılar

Yapılan denetimler sonucunda çalışanların hijyen belgesinin olmadığı belirlenirken bu kapsamda 2 işçiye bin 700 lira ve hijyen gerekliliğine aykırılıktan 13 bin 934 lira para cezası uygulandı. Ayrıca söz konusu olayla ilgili Cumhuriyet Savcılığı’na da suç duyurusunda bulunuldu. Soruşturma kapsamında gözaltına alınan Emre Sayar ve Uğur Turgut isimli işçiler 7 Kasım tarihinde sevk edildikleri mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderilirken, 6 gün tutuklu kalmalarının ardından tahliye edildiler.

Avukatları Takipsizlik Başvurusunda Bulundu

Türkiye’nin konuştuğu skandal görüntülerdeki Emre Sayar ve o anları cep telefonuna kaydeden arkadaşı Uğur Turgut’un avukatının soruşturmanın takipsizlikle sonuçlanması için Konya Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduğu bilgisine ulaşıldı.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5875037/turkiyenin-konustugu-sut-banyosu-skandalinda-yeni-gelisme