İSKİ’den yüzde 40 teklifi gelmişti! İstanbul’da suya ne kadar zam yapıldı?

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde gündeme gelen İSKİ tarafından suya yüzde 40 zam yapılması teklifi, MHP ve AK Parti meclis üyelerinin oylarıyla reddedildi. İSKİ’den gelen yüzde 40 zam teklifinin ardından herkes İstanbul’da suya yapılan zam oranını merak etmeye başladı. Peki, İstanbul’da suya ne kadar zam yapıldı? Suya yapılan zam oranı hangi tarihten itibaren geçerli olacak? İşte tüm detaylar…

İstanbul’da Suya Ne Kadar Zam Yapıldı?

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde İSKİ tarafından suya yüzde 40 zam yapılması teklifi gündeme gelmiş ve bu teklif tartışmalara neden olmuştu. Söz konusu teklifin MHP ve AK Parti meclis üyelerinin oylarıyla reddedildiği öğrenilirken AK Parti grubundan gelen yüzde 6.84’lük teklifin kabul edildiği öğrenildi. Bu kapsamda İstanbul’da suya Ocak 2021’den itibaren geçerli olmak üzere yüzde 6.84 zam yapılmasına karar verildi.

Yüzde 40 Zam Teklifi Tepki Aldı

İSKİ'nin suya yüzde 40 zam teklifi sosyal medyada tepki aldı. Binlerce sosyal medya kullanıcısı söz konusu zam talebine karşı yorumlarını dile getirirken Esenler Belediye Başkanı ve İBB Ak Parti Grup Başkanvekili olan Mehmet Tevfik Göksu’nun da bugün gerçekleştirilen oturumdan hemen önce Twitter hesabından bir paylaşım yaptığı ve ‘Dün, İstanbul’da hayatı ucuzlatacağız, suyunuza kadar ucuzlatacağız sözünü veren İBB yönetimi bugün İBB Meclisine yaklaşık yüzde 40 su zammı ile geliyor’ ifadeleriyle tepkisini gösterdiği görüldü.

- Canlı Haber, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5883024/iskiden-yuzde-40-teklifi-gelmisti-istanbulda-suya-ne-kadar-zam-yapildi