PTT’den bir yıl boyunca başvuran herkese 600 TL ödeme! Başvuru şartları ve detaylar ne?

Pandemi sürecinde devlet tarafından birçok kişiye nakdi yardım ödemesi yapılmaya devam ediyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı birçok farklı kalemde ödemelerini PTT üzerinden yapmaya devam ederken özellikle son günlerde doğum yardımı da çok konuşulan ücretler arasında yer aldı. Bakanlık tarafından doğum yapan kadınlara her çocuk için ayrı ücret veriliyor. İlk doğumunu yapanlar 300 TL, ikinci doğumunu yapanlar 400 TL ve sonraki her doğum içinde 600 TL ödeme yapılıyor.

Doğum yardımı ödemesi başvuru şartları

Doğum yardımı ödemesi başvuru şartları tarafından özellikle doğru dönemde en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında yer alıyor. Sosyal yardım ödemeleri Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılırken her zaman PTT aracılığı ile ödemeler gerçekleştiriliyor. Başvuru yapan annelerin İlk doğumu ise 300 TL, iki doğumları ise 400 TL, 3 ve sonraki doğumlar için ise 600 TL ödeme yapılıyor. Ödemeler bir sefere mahsus olarak gerçekleştiriliyor.

Kimler doğum yardımı alan faydalanabilir?

Doğum yardımı ödemelerinden faydalanabilmek için öncelikle T.C. vatandaşı olmak ve mavi kart sahibi olmak gerekiyor. Anne ya da babadan birinin bu şartı yerine getirmesi yeterli oluyor. Bebeğin canlı olarak dünyaya gelmesi aynı zamanda 15 Mayıs 2015 tarihinden sonra dünyaya gelmesi de doğum yardımı için aranan diğer şartlar arasında yer alıyor.

- Canlı Haber, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/6006411/pttden-bir-yil-boyunca-basvuran-herkese-600-tl-odeme-basvuru-sartlari-ve-detaylar-ne