Aleyna Yurtkölesi'ni öldüren eski sevgilisi cezaevinde kendini astı

Pamukkale Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü öğrencisi 22 yaşındaki Aleyna Yurtkölesi geçtiğimiz 9 Ocak Cumartesi günü yalnız yaşadığı Apart dairesinde ölü olarak bulunmuştu. Yapılan otopsi sonucunda Aleyna'nın boğulmaya bağlı olarak öldüğü tespit edilmişti. Adli tıp raporunun çıkmasının ardından apartmanın çevresinde bulunan güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyen polis ekipleri, kayıtlarda yüzünü maske ile kapatan şüpheli bir kişinin binaya girip çıktığını tespit etmişti.

Arapça yazılı dövmesi ele verdi

Polis ekiplerinin yaptığı incelemeler sonucunda söz konusu kişinin boynunda Arapça yazılı bir dövme bulunduğu belirlendi. Yapılan araştırmalarla da şüphelinin Aleyna Yurtkölesi'nin eski sevgilisi İran uyruklu Shayan Kheyrian olduğu tespit edildi. Kısa süre içerisinde şüpheli kaldı evde polis ekipleri tarafından yakalandı. Eski sevgili poliste verdiği ifadesinde Bir süre önce ayrıldıklarını barışmak için eve gittiğini ve barışmak istememesi sonucunda çıkan tartışmada genç kızı öldürdüğünü söyledi.

Cezaevinde kendini astı

Emniyete işlemlerin tamamlanmasının ardından pazar günü adliyeye sevk edilen İran uyruklu katil zanlısı Kheyrian Çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandıktan Sonra Kocabaş D Tipi tipi cezaevine götürüldü. Alınan bilgiye göre İran uyruklu katil zanlısı bulunduğu cezaevinde kaldığı koğuşta dün akşam kendini tavana iple asarak intihar etti. Görevliler tarafından bulunan ceset üzerinde inceleme yapılırken Otopsi için Pamukkale Üniversitesi Hastanesi Adli Tıp Kurumu morguna götürüldü öğrenildi.

- Canlı Haber, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/6068681/aleyna-yurtkolesini-olduren-eski-sevgilisi-cezaevinde-kendini-asti