Ahmet Davutoğlu'nun yardımcısı evinin önünde silahlı saldırıya uğradı! Sağlık durumu nasıl?

Cuma namazına gitmek için evinden çıktığı anlarda 5 kişinin silahlı ve sopalı saldırısına uğrayan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, hastaneye kaldırıldı. Özdağ'ın uğradığı silahlı ve sopalı saldırıyla ilgili Ankara Valiliği'nden yapılan açıklamada, saldırganların tespiti ve yakalanmalarına yönelik çalışmaların titizlikle sürdürüldüğü belirtildi. 

Evinin Önünde Saldırdılar

Gelecek Partisi Genel Başkanı Selçuk Özdağ'ın uğradığı saldırıyı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyuran Selim Temurci, gerçekleştirilen saldırıyı şiddetle kınadıklarını ve suçluların bir an önce yakalanarak adaletin önüne çıkarılmasını beklediklerini söyledi ve 'Korkaklarla ve alçaklarla mücadelemiz kesintisiz sürecektir' notunu düştü.

Yaralı Şekilde Hastaneye Kaldırıldı

Saldırının ardından bir başka açıklama da Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün'den geldi. Saldırıya uğrayan Özdağ'ın başından yaralandığını ve hastaneye kaldırıldığını söyleyen Üstün, 'Evinden Cuma namazına gitmek için çıkarken saldırıya uğramış. Takip edildiği anlaşıyor' ifadelerini kullandı.

Selçuk Özdağ

Ankara Valiliği Açıklama Yaptı

Konuyla ilgili açıklama yapan Ankara Valiliği, 26. Dönem Milletvekili ve Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı olan Selçuk Özdağ'ın ikametgahının önünde fiziki saldırıya uğradığını ve hastanede tedavi altına alındığını aktardı. Saldırganların tespiti ve yakalanmalarına yönelik çalışmaların titizlikle sürdürüldüğü de açıklamaya eklendi. 

Ayhan Sefer Üstün'e De Saldırı Düzenlenmişti

Diğer yandan partinin diğer başkan yardımcısı olan Ayhan Sefer Üstün'ün Sakarya'da bulunan evine 8 Aralık tarihinde S.A isimli zanlı tarafından silahlı bir saldırı düzenlenmişti. Gelecek Partisi'nden aktarılan bilgilerde ise Üstün'ün ailesiyle beraber Ankara'da olduğu ve saldırının ardından teslim olan S.A'nın daha önce sabıkası olduğu belirtilmişti.

- Canlı Haber, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/6124601/ahmet-davutoglunun-yardimcisi-evinin-onunde-silahli-saldiriya-ugradi-saglik-durumu-nasil