Gündem kısıtlamalar ve aşılama! Bilim Kurulu toplantısı ne zaman, saat kaçta?

Ülkemizde başlanan aşılama programı ve son koronavirüs verilerinin masaya yatırılacağı Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısında kısıtlamaların esnetilmesi de gündemde olacak. Bilim Kurulu, bugün saat 17.00'da Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın başkanlığında video konferans aracılığıyla toplanacak. Gözlerin çevrildiği kritik toplantının ardından yazılı açıklama yapılacak.

Kısıtlamalar ve Aşılama Görüşülecek

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın başkanlık edeceği Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı bugün saat 17.00'da video konferans aracılığıyla gerçekleştirilecek. Söz konusu toplantıda ülkenin gündemindeki aşılama ve kısıtlamalarla ilgili son gelişmelerin ele alınması öngörülüyor. Saat 17.00'da başlayacak olan kritik toplantının ardından yazılı bir açıklama yapılması bekleniyor.

1 Milyona Yakın Kişi Aşılandı

Ülkemizde 14 Ocak 2021 tarihinde başlayan aşılama uygulaması hız kesmeden devam ediyor. Aşının acil kullanım onayının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Bilim Kurulu Üyeleri aşılandı. Hemen ardından öncelikli grupta olan sağlık çalışanlarının aşılanmasına başlandı. Sağlık çalışanlarına yapılan aşı uygulamasının ilk dozunun tamamlanmasının hemen ardından ise huzurevleri ve bakımevlerinde kalanlar ile bu kurumlarda çalışan personelin aşılanmasına başlandı. Ülkemizde şimdiye kadar 1 milyona yakın kişiye aşı yapıldı.

Bilim Kurulu

Koronavirüs Tablosunda Son Durum

Koronavirüsle mücadele hız kesmeden devam ederken aşılama uygulamasının adım adım takip edildiği gibi salgındaki son durumu gösteren koronavirüs tablosu da oldukça yakından takip ediliyor. Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılan tablodaki güncel verilere göre, ülkemizde son 24 saat içinde 6.818 yeni vaka tespit edildi. Koronavirüse bağlı can kaybı ise 167 olarak kayıtlara geçti. Güncel verilerin eklendiği tabloda toplam vaka sayısı 2.399.781'e yükseldi. Toplam vefat sayısı ise 24.328'e çıktı. Öte yandan virüsü yenerek sağlığına kavuşan toplam kişi sayısı da 2.277.987'ye ulaştı.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/6142335/gundem-kisitlamalar-ve-asilama-bilim-kurulu-toplantisi-ne-zaman-saat-kacta