Hava sıcaklıkları düşüyor! Kar yağışı için geri sayım başladı!

Türkiye'nin batısında yaşanan fırtına ve lodos günlük yaşantıyı olumsuz etkiliyor. Lodos ve fırtınanın etkisi ile hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde seyrediyor. Ancak sıcaklıkların bu gece itibariyle hızla düşmesi bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre bugün 16 derece olarak ölçülen hava sıcaklıkları yarın 5 dereceye kadar düşecek. Sıcaklıkların düşmesiyle birlikte yurt genelinde kar yağışı görülecek.

KAR İSTANBUL'A SÜRPRİZ YAPABİLİR!

Tüm Türkiye'yi etkisi altına alan kar yağışları geri dönüyor. Bugünden itibaren hava sıcaklıklarının hızla düşmesiyle birlikte yurdun batı kesimlerinde kar yağışları görülecek. İstanbul’da ise karla karışık yağmur bekleniyor ancak şehrin yüksek kesimlerinde kar sürprizi yaşanabilir. Öte yandan fırtına ve lodos yüzünden hava sıcaklıklarında görülen artış bu akşam yerini soğuk havanın etkisi altına bırakacak. Ani düşüş hava sıcaklıklarını ocak ayı derecelerine düşürecek.

KAR YAĞIŞI YURDA GERİ DÖNÜYOR!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey ve batı kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Marmara’nın batısı, Ege (Kütahya ve Afyonkarahisar dışında), Batı Akdeniz, Çankırı, Ankara, Kırıkkale, Zonguldak, Bartın, Karabük ve Kastamonu çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
Genellikle sağanak, Ege ve Batı Akdeniz kıyı kesimlerinin yer yer gök gürültülü sağanak, gece saatlerinde Trakya Kesimi ile Çanakkale çevrelerinde kar şeklinde olması beklenen yağışların; Trakya, Kıyı Ege, Manisa ve Antalya çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m²) olacağı tahmin ediliyor. İç Anadolu’nun doğusu ile Doğu Anadolu’da kuvvetli buzlanma ve don olayı bekleniyor.

- Canlı Haber, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/6316441/hava-sicakliklari-dusuyor-kar-yagisi-icin-geri-sayim-basladi