Ucuz ayçiçek yağı PTT'de satışa sunulacak!

Ayçiçek yağında yaşanan rekor artış tepkilere neden oldu. Hükümet bu konunun düzeltilmesi için devreye girdi. Bu konuda devreye giren bir diğer kurum da Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT) oldu. PTT, ayçiçek yağı gibi fiyatı fahiş bir şekilde artan temel gıda ürünlerinin kooperatiflerle anlaşma sağlanarak internet üzerinden uyguna satılması için harekete geçti.

PTT İNDİRİMLİ SATACAK!

Ayçiçek yağı örneğinde olduğu gibi fiyatı fahiş bir şekilde artan temel gıda maddeleri için, kooperatifler ve PTT’nin indirimli satış ortaklığı devreye alınacak. Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ), Tarım Kredi Kooperatifleri’nin (TKK) yanı sıra Fiskobirlik ve Çaykur ürünlerinin de online satış yapan PttAVM.com’a dahil edilerek, bu kooperatiflerin şubesinin bulunmadığı yerlerde de internet üzerinden indirimli ürün satılacak. İlk olarak, ayçiçek yağı başta olmak üzere, zeytinyağı, şeker, bakliyat, un, tuz, salça ve bal gibi temel gıda ürünlerinde fiyatların aşağıya çekilmesi için kooperatif ürünlerine ağırlık verilecek.

"VATANDAŞIN EZİLMESİNE TAHAMMÜL EDEMEYİZ"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı çıkışı gazetecilere açıklamalarda bulundu. Gıda fiyatları hakkında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Çok ciddi fiyat farklarının olduğunu görüyoruz. Öyle zannediyorum ki bir ay içerisinde bu işi çok daha kontrollü bir şekilde yürüteceğiz. Vatandaşın ezilmesine tahammül edemeyiz" ifadelerini kullandı.

- Canlı Haber, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/6328835/ucuz-aycicek-yagi-pttde-satisa-sunulacak