Tahran’da siren sesleri duyuldu! THY uçağı rotasını Bakü’ye çevirdi

İran’ın başkenti Tahran’dan nedeni bilinmeyen siren sesleri duyulunca Türk Hava Yolları’nın İstanbul – Tahran seferini gerçekleştiren uçağı rotasını Bakü’ye çevirdi.

Sosyal medya ortamında bir anda İran’da hava saldırısı sirenleri çaldı şeklindeki iddialar aldı başını gitti. İstanbul – Tahran seferini yapmakta olan Türk Hava Yolları’na ait uçakta rotasını Bakü’ye çevirince gözler bir anda İran’ın başkenti Tahran’a çevrildi.

Sistem Hatası

Konuyla ilgili Tahran Valiliği Güvenlik Birimi tarafından yapılan açıklama ise herkesin yüreğine su serpti. Valilik tarafından yapılan açıklamada, Tahran’dan duyulan siren seslerinin sistem hatasından dolayı sirenlerin çalması neticesinde duyulduğu ve herhangi bir güvenlik sorununun olmadığı ifade edildi.

Bakü’ye İniş Nedeni Hava Muhalefeti

Ayrıca THY’nin İstanbul – Tahran seferini gerçekleştiren uçağının hava muhalefetinden ve İmam Humeyni Havalimanı’nın iniş için uygun olmamasından dolayı rotasını Bakü’ye çevirerek Bakü’ye iniş yaptığı ve koşulların elverişli duruma gelmesiyle birlikte tekrar Tahran’a döneceği bildirildi.

- Canlı Haber, Dünya bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/6330471/tahranda-siren-sesleri-duyuldu-thy-ucagi-rotasini-bakuye-cevirdi