İYİ Parti kulislerinde ayrılık söylemleri! Ümit Özdağ’ın taraftarları istifa ediyor

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’ın İYİ Parti’yi ve Genel Başkan Meral Akşener’i hedef alan sözleri parti içerisinde deprem etkisi yarattı. İddiaya göre parti içerisindeki Ümit Özdağ destekçileri istifalarını sunmaya başladı. Bir kısmı ise Ümit Özdağ parti kurduktan sonra istifa edecek. Öte yandan İYİ Parti’nin iddiasına göre Ümit Özdağ’ın istifasının ardından tabandan kopmalar yaşanmadı. Ve olası bir parti kurulumunda İYİ Parti’den kopmalar yaşanmayacak.

ÜMİT ÖZDAĞ’IN İYİ PARTİ’YE KILIÇ ÇEKMESİ CUMHUR İTTİFAKINA YARAR!

Siyaset aranasında neredeyse bölünmedik parti kalmadı. Yeni kurulan partilerden de ayrılıklar bölünmeler başladı. Son kulis bilgilerine göre, “Millet İttifakı’nı, HDP’li milletvekillerinin fezlekeleri üzerinden test etmeye kalkıyorlar. Akşener’in, 'Fezlekeleri inceleyeceğiz' sözleri de ‘bir destek değil, Cumhur İttifakı’nın gerçek niyetini anlamak içindir.’ O yüzden Özdağ’ın siyasette tam da bu konular gündemdeyken partiye kılıç çekmesi, aşikar bir biçimde Cumhur İttifakı’nın elini güçlendirir” değerlendirmeleri yapılıyor.

İSMAİL KONCUK YENİ PARTİ HAZIRLILARI HAKKINDA KONUŞTU!

İYİ Parti’deki muhalifler parti hazırlıklarına başladı. Bağımsız Adana milletvekili İsmail Koncuk ise 'parti kurma çalışmalarının sürdüğünü, öncelikle kurucular kurulu oluşturma gayreti içinde bulunduklarını' ifade ederek “Bunun içerisinde Ümit Özdağ da var başka arkadaşlarımız da var. Onları ancak resmileştiğinde kamuoyu ile paylaşmamız doğru olabilir. Bizle hareket edebilecek vekiller olduğunu düşünüyoruz. Ama bunları netleştirmeden söylememiz mümkün değil” demişti. Koncuk ayrıca, kurucular kurulunda kamuoyunun bildiği insanların olacağını söylemişti.

 

 

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/6553931/iyi-parti-kulislerinde-ayrilik-soylemleri-umit-ozdagin-taraftarlari-istifa-ediyor