WhatsApp 24 saat içinde kaybolan mesaj özelliğini yakında kullanıma sunacak

Dünya genelinde 1 milyardan fazla kullanıcısı bulunan mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcılarına yeni bir müjde vermeye hazırlanıyor. Çok yakında WhatsApp tarafından sunulacak yeni güncelleme ile birlikte 24 saatte silinecek mesajlar gönderilmeye başlanacak. WhatsApp'ın mevcut durumunda gönderilen mesajların 7 gün sonra otomatik olarak silinmesi mümkün. Ancak yeni güncelleme ile birlikte bu süre 24 saate kadar kısalacak.

7 gün içinde silinebiliyordu

WhatsApp telefondan yapılan güncelleme sonrasında kullanıcıların gönderdiği mesajlar ayarlardan yapılması durumunda 7 gün içerisinde otomatik olarak siliniyordu. Türkçe olarak süreli mesajları olarak uygulamaya geçen silinebilir mesaj özelliği şirket tarafından yapılan paylaşımla 24 saate düşecek. WhatsApp'tan yapılan açıklamada mesajları gönderildikten 24 saat sonra otomatik olarak silinmelerini sağlayacak özelliğin test edildiği ifade edildi.

Kullanıcılar özelliği kendileri seçebilecek

Şu anda 7 günle sınırlı olan otomatik mesaj silme özelliği kullanıcıların tercihine bağlı olacak. Kullanıcılar ayarlar bölümünden mesajları ne kadar süreyle kalabileceğini tercih edebilecek. Mesajların otomatik 24 saat içinde silinmesi özelliğini seçen kullanıcıların gönderdiği mesajlar 24 saat içinde kaybolacak.

- Canlı Haber, Teknoloji bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/6564977/whatsapp-24-saat-icinde-kaybolan-mesaj-ozelligini-yakinda-kullanima-sunacak