WhatsApp Geri Adım Atmıyor! WhatsApp CEO'su Gizlilik Sözleşmesiyle İlgili Açıklama Yaptı!

WhatsApp'ın gizlilik sözleşmesi inadı halen devam etmekte. İlk başta çok tepki toplasa da ortalık sonradan sakinleşti. WhatsApp'ın gizlilik sözleşmesini yenilemesi Telegram, Signal, Bip ve benzeri diğer mesajlaşma uygulamalarının önünü açtı. Gizlilik sözleşmesini kabul etmeyen kişilerin WhatsApp'ı, 15 Mayıs'ta kullanıma kapatılacaktı.

WhatsApp'ın CEO'su Will Cathcart, "Big Technology" adlı podcast yayında WhatsApp'ın yenilenecek olan gizlilik sözleşmesinden bahsetti. CEO Will Cathcart, daha önceden söylediği cümlelerin aynısını tekrarladı. Yeni WhatsApp gizlilik sözleşmesinin kullanıcıları etkilemeyeceğini söyleyen Will Cathcart, "kimseyi zorlamıyoruz isteyen reddetsin" dedi. Aynı zamanda yeni gelen güncellemeler ile beraber işletme hesaplarının yeni özelliklere kavuştuğunu belirten Will Cathcart, Apple'ın iMessage uygulaması hakkında da konuştu.

Will Cathcart, "iMessage için herhangi bir gizlilik uyarısı görmüyorsunuz çünkü onu telefonunuza indirmiyorsunuz hazır bir şekilde yüklü geliyor." dedi. WhatsApp ile Apple iMessage arasında çifte standart olduğuna inandığını söyledi.

- Canlı Haber, Teknoloji bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/6630262/whatsapp-geri-adim-atmiyor-whatsapp-ceosu-gizlilik-sozlesmesiyle-ilgili-aciklama-yapti