Yarasa kız operasyonunun ayrıntıları belli oldu!

Ankara polisine ve CİMER’e konuyla ilgili şikâyetler ulaştı. Şikayetlerin ardından Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Gasp Büro Amirliği ekipleri, olay ile ilgili harekete geçti. ‘Yarasa kız’ adı verilen operasyon kapsamında polis ekipleri kadınları kullanarak özellikle sosyal medya üzerinden cinsel ilişkiye girme vaadiyle tanıştıkları erkekleri tuzağa düşürüp, tehdit ederek paralarını gasp eden çeteyi 6 ay boyunca takip etti.

NAKİT PARASI OLMAYANLARIN KREDİ KARTINDAN ÇEKİM YAPTILAR!

Yapılan araştırmalar kapsamında polis ekipleri çetenin, buralara gelen erkekleri tehdit ettiği ve silah zoru ile paralarını aldığı hatta nakit parası olamayanların ise kredi kartlarından çekim yaptığını tespit etti. Yaklaşık 8 gün önce operasyon için düğmeye basan Ankara polisi Ankara merkezli Iğdır ve Antalya'da belirlenen 121 adrese operasyon düzenledi. Çeteye üye olma suçundan haklarında gözaltı kararı verilen 158 kişiden 60’ı kadın 125 kişi gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerin ardından şüpheliler adliyeye sevk edildi.

ÇETE ÜYELERİ DOLANDIRILDIĞINI ANLAYAN MAĞDURU DARP ETTİ!

Yapılan aramalar ve sorgularda çetenin kadınları tuzağına düşürdüğü ve zorla çalıştırdığı ve para vermek istemeyen erkekleri dar ettikleri anlara dair görüntülere ulaşıldı. Güvenlik kamerasına yansıyan görüntüde, kadının cinsel ilişkiye girme vaadiyle otele çağırdığı bir kişinin, dolandırıldığını fark ederek otelden ayrılmak istemesi üzerine çete üyeleri tarafından darp edildiği görüldü.

- Canlı Haber, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/6898831/yarasa-kiz-operasyonunun-ayrintilari-belli-oldu