Ramazan Bayramı’nda sokağa çıkma yasağı!

Türkiye vaka artışlarında ilk sıralara yükseldi. Bir türlü önlenemeyen bu yükseliş neticesinde yeni kararlar alındı. Alınan kararlar ile birlikte Ramazan ayında vaka sayılarının düşürülmesi bekleniyor. Son açıklanan koronavirüs tablosuna göre 279 kişi koronavirüs nedeni ile hayatını kaybetti. Öte yandan 62 bin 797 kişinin koronavirüs testi pozitif çıktı.

“ÇOK DAHA SERT UYGULAMALARIN GELMESİ KAÇINILMAZ”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından kameraların karşısına geçerek açıklamalarda bulunmuştu. Erdoğan Ramazan ayının ilk iki haftasında kısmi kapanma uygulanacağını belirtti. Konuyla ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan "Şayet bu iki haftalık dönemde hedeflediğimiz tabloda beklediğimiz oranda iyileşmeyi temin edemezsek devamında çok daha sert uygulamaların gelmesi kaçınılmaz hale gelecektir" açıklamasını yapmıştı.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VE ŞEHİRLER ARASI YOLCULKLAR YASAKLANACAK!

Konuyla ilgili Türkiye Gazetesi bir haber paylaştı. Gazetenin aldığı bilgilere göre vaka ve ölüm sayıları istenilen seviyeye düşmez ise Ramazan Bayramı’nın tamamında sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Öte yandan yasakla birlikte şehirler arası seyahatler tamamıyla durdurulacak.

RAMAZAN AYININ KALAN İKİ HAFTASINDA YASAKLAR DAHA DA ARTIRILACAK

Eğer bu iki haftalık kısmi kapanma ile istenen düşüşler yaşanmazsa kalan iki haftada da yasaklar artırılarak devam edilecek. 

- Canlı Haber, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/6946514/ramazan-bayraminda-sokaga-cikma-yasagi