Ramazan Bayramı'nda 9 gün tam kapanma olacak mı? Bayramda sokağa çıkma yasağı var mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde yapılan kabine toplantısı sonrasında Ramazan ayının ilk iki haftasında kısmi kapanma uygulamasının başlayacağını duyurmuş ve hemen ardından da yeni yasaklar gündeme gelmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada vaka sayılarında düşme olmaması durumunda ise daha sert önlemler alınacağını söylemişti. Peki Ramazan Bayramı'nda 9 gün tam kapanma olacak mı? Bayramda sokağa çıkma yasağı var mı?

Tedbirlerin 10 gün içinde tabloya yansıması bekleniyor

Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısı sırasında alınan tedbirlerin 10 gün içerisinde tabloya yansıması ve vaka sayılarının düşmesi bekleniyor. 2 haftalık önlemlerin yansımasının vaka sayılarının 25 30 bine kadar düşmesi şeklinde bekleyen uzmanlar beklenenin olmaması durumunda ise daha sert önlemlerin kapıda olduğunu söylüyor.

Ramazan Bayramı'nda tam kapalı olacak mı?

Sabah gazetesinde yer alan bir habere göre ise alınan bütün tedbirlere rağmen vaka sayılarında beklenen düşüş gerçekleşmezse Ramazan Bayramı’nı da kapsayacak şekilde 9 günlük bir tam kapağında planlanıyor.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/6952270/ramazan-bayraminda-9-gun-tam-kapanma-olacak-mi-bayramda-sokaga-cikma-yasagi-var-mi