Kadir Şeker davasında son dakika gelişmesi! Yargıtay'a gönderildi

Konya'da bir parça sevgilisi tarafından dövülen kadını görmezden gelmeyerek müdahale eden ve bu sırada kadını darp eden Özgür Duran’ı kalbinden bıçaklayarak ölümüne neden olan Kadir Şeker, 12 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Kadir Şeker’e verilen hapis cezası İstinaf mahkemesi tarafından onaylanırken her iki tarafında itirazları reddedildi.

Mahkeme dosya Yargıtay’a gönderdi

Kadir Şeker’in 12 yıl 6 ay hapis cezası aldığı dava dosyası Konya Bölge Adliye Mahkemesi 1. Ceza Dairesi tarafından itirazlar reddedildikten sonra Yargıtay’a gönderildi.

Olayın geçmişi

Konya'da Tıp Fakültesi'ni kazanabilmek için üniversite sınavına hazırlanan Kadir Şeker kütüphaneden çıkıp evine döndüğü sırada parkta Ayşe Dırla isimli bir kadının sevgilisi tarafından şiddet gördüğünü görmüş ve kadını kurtarmak için müdahalede bulunmuştu. Özgür Duran kendisini durdurmak isteyen Kadir Şeker’e de saldırırken Kadir, yanında bulunan bıçakla Duran’ı kalbinden bıçaklamış ve ölümüne neden olmuştu. Kadir Şeker, Özgür Duran'ın ölümüne neden olmak suçundan yargılandığı davada 12 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/6952332/kadir-seker-davasinda-son-dakika-gelismesi-yargitaya-gonderildi