Ukrayna tankları sıcak bölgeye hareket etti!

Ukrayna ve Rusya’yı savaşın eşiğine getiren askeri hareketliliğe bir yenisi eklendi. Daha önce milis mevzilerine roket saldırısı düzenleyen Ukrayna şimdi de iddiaya göre Podlesnoe yerleşim bölgesine 43 tank konuşlandırdı.

UKRAYNA ORDUSUNDA HAREKETLİLİK!

Lugansk savunma makamı sözcüsü yaptığı açıklamada, “Gözlemcilerimiz, Ukrayna Silahlı Kuvvetleri 92. Tugayının sorumluluk alanındaki Podlesnoe yerleşim yerine 43 tank ve üç zırhlı savaş aracının, ayrıca (Kiev’in kontrolündeki) Loskutovka yerleşim yerine üç zırhlı savaş aracının ve iki zırhlı personel taşıma aracının geldiğini saptadı” ifadelerini kullandı.

UÇAKSAVAR FÜZE SİSTEMİ KONUŞLANDIRILDI

Ayrıca Raygorodok'ta bulunan bir konutun yakınına 9K33 Osa uçaksavar füze sisteminin konuşlandığını da belirten sözcü, “Halk milis birlikleri, komuta kademesinin emriyle durumdaki değişikliklere derhal karşılık vermeye hazır olarak, mevcut ateşkesin koşullarına sıkı sıkıya bağlı kalarak düşmanı sürekli olarak izliyor” açıklamasında bulundu.

13 BİNDEN FAZLA İNSAN HAYATINI KAYBETTİ

Ukrayna ile tek taraflı bağımsızlıklarını ilan eden Donetsk ve Lugansk halk cumhuriyetleri 27 Temmuz 2020 tarihinde ateşkes için anlaşmıştı. Kiev, Nisan 2014'ten bu yana Ukrayna'da yaşanan darbeden sonra Lugansk ve Donetsk halk cumhuriyetlerine karşı askeri operasyon yürütüyor. BM verilerine göre, çatışmalarda bugüne kadar 13 binden fazla insan yaşamını yitirdi.

- Canlı Haber, Dünya bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/7017024/ukrayna-tanklari-sicak-bolgeye-hareket-etti