İzmir’de kumarhaneye Sabri abi operasyonu!

İzmir’in Bornava ilçesine bağlı Kavaklıdere Mahallesi'nde bulunan bir hayvan çiftliğinin kumarhaneye çevrildiği ihbarını alan İzmir İl Jandarma Komutanlığı ekipleri harekete geçti. Jandarma ekipleri havyan çiftliğini teknik ve fiziki takibe aldı. Operasyonun ismini ‘Sabri abi’ koyan jandarma ekipleri ormanlık alanda bulunan kumarhaneye operasyon düzenledi.

MÜŞTERİLER JANDARMAYI GÖRÜNDE ORMANA KAÇTI!

Karşılarında jandarmayı gören bazı müşteriler ceza yememek için ormanlık alana kaçmaya çalıştı. Jandarma ve kumarhaneden kaçan kişiler arasında kovalamaca yaşandı. Sabri abi operasyonu öncesi jandarma ekipleri kumarhanenin çevresini çevirdiği için ormanlık alana kaçan müşteriler tek tek bulundu. Kumarhanede yapılan incelemede, çok sayıda pul, tombala kağıdı, rakamların çekildiği makine ve televizyonlar ele geçirildi. Baskınında suçüstü yakalanan kişiler, görüntülenmemek için masaların altına saklandı.

KUMARHANE SAHİPLERİ HER ŞEYİ DÜŞÜNMÜŞ

Kumarhane sahiplerinin müşterilerin her türlü ihtiyacını karşılamak için hazırlandıkları ve yeme içme servisi de yaptığı belirtildi. Tombala oyarken suçüstü yakalanan 60 kişiye, sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal ve kumar oynama suçundan 288 bin 300 lira para cezası kesilirken, 3 kişi hakkında adli işlem yapıldığı öğrenildi.

SABRİ ABİ DİYALOGLARI KUMARHANELERİN DUVARLARINDA

Jandarma ekiplerinin baskın düzenlediği kumarhanede senaryosunu Şafak Sezer'in yazdığı ve yönetmenliğini de kendisi üstlendiği 'Kolpaçino' filminden bazı fotoğrafların duvarlarda asılı olduğu fark edildi. Filmde 'Sabri abi' rolündeki Aydemir Akbaş'ın resminin asıldığı duvarda, altında argo kelimeler yazıldığı görüldü. Jandarma ekiplerinin daha önce de bir kumarhaneye düzenlediği operasyonda, yine sanatçı Aydemir Akbaş'ın filmindeki bir repliğinin kumarhane duvarına asılması dikkat çekmişti.

- Canlı Haber, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/7037518/izmirde-kumarhaneye-sabri-abi-operasyonu