Hafta sonu 8-9 Mayıs yasak var mı? 8 Mayıs 2021 hafta sonu market çalışma saatleri

Hem Türkiye hem dünya koronavirüs salgını ile mücadele ederken ülkemizde Ramazan ayını kapsayacak şekilde sokağa çıkma kısıtlaması kararı alınmış tam kapanma uygulamasına gidilmişti. Sadece yataktan muaf olan kişilerin sokağa çıkabildi bir süreçte hafta sonu yasak var mı sorusunun yanıtı yine vatandaşlar tarafından yoğun olarak araştırılıyor. Peki 8-9 Mayıs hafta sonu yasak var mı? 8 Mayıs 2021 Market çalışma saatleri nasıl?

8 Mayıs yasak var mı?

Türkiye'de 29 Nisan tarihinde başlanan tam kapanma uygulaması 27 Mayıs tarihine kadar sürecek ve bu süreç içerisinde de hafta içi hafta sonu istisnasız Sokak kısıtlaması uygulanacak. Yani 8-9 Mayıs tarihlerinde hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması devam edecek yasak var.

Hafta sonu marketler açık mı?

Merak edilen diğer bir konu ise hafta sonu marketler açık mı sorusunun yanıtı oldu. 8-9 Mayıs Hafta sonu cumartesi günü tüm market bakkal fırın ve manavlar açık olurken pazar günü ise zincir marketler kapalı olacak. Marketler hafta içi ve hafta sonu saat 10.00 - 17.00 arasında faaliyet gösterecek.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/7061520/hafta-sonu-8-9-mayis-yasak-var-mi-8-mayis-2021-hafta-sonu-market-calisma-saatleri