İsrail'in hava saldırısında 9'u çocuk 21 Filistinli hayatını kaybetti!

İsrail'in Gazze'ye karşı saldırıları devam ediyor. Bölgede tansiyon bir hayli yükselirken İsrail'in düzenlediği saldırılar sonucunda sivil kayıpların sayısı da giderek artıyor. İsrail'in acımasızca düzenlediği hava saldırısı sonucunda hayatını kaybedenlerin sayısı 21'ye yükseldi. Hayatını kaybeden 21 sivilden 9'unun çocuk olduğu öğrenildi. Saldırı sonucunda yaralananların sayısı ise 65'e çıktı. 

İsrail Acımasız Yüzünü Bir Kez Daha Gösterdi

İsrail, acımasız yüzünü bir kez daha gösterdi. Mescid-i Aksa'da Filistinlilere yaptığı saldırının ardından Gazze'ye hava saldırısı düzenleyen İsrail'in bu insanlık dışı saldırısı sonucunda 9'u çocuk olmak üzere 21 Filistinli yaşamını yitirdi. İsrail ordusunun Gazze'deki Hamas hedeflerine yönelik düzenlediği saldırıda Hamas komutanlarından birinin de hayatını kaybettiği aktarıldı. 

İsrail

Misilleme Amaçlı Hava Saldırısı Başlatıldı

İsrail ve Filistin arasındaki olaylar artarak devam ediyor. İsrail'in Filistinlilere karşı acımasızca saldırılarda bulunduğu günlerde bölgede tansiyonun giderek yükseldiği bilgisine ulaşıldı. İsrail ordusu tarafından yapılan açıklamada, Gazze'deki Hamas hedeflerine yönelik misilleme amaçlı hava saldırısı başlatıldığı bilgisine yer verildi. Hamas'tan yapılan açıklamada ise düzenlenen hava saldırıları sonucunda bir komutanın öldürüldüğüne dair haberler doğrulandı. 

Saldırılarda 21 Kişi Hayatını Kaybetti

Bölgedeki kayıplar hakkında bilgi veren Filistin Sağlık Bakanlığı ise İsrail tarafından Gazze Şeridi'ne düzenlenen hava saldırısında hayatını kaybedenlerin sayısının 9'u çocuk olmak üzere 21'e yükseldiğini, 65 kişinin ise yaralandığını duyurdu. 

- Canlı Haber, Dünya bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/7074113/israilin-hava-saldirisinda-9u-cocuk-21-filistinli-hayatini-kaybetti