Aşı randevusu Ramazan Bayramı'na denk gelenler ne yapacak? Bayramda aşı yaptırılır mı?

Ramazan Bayramı ülkemizde bugün 13 14 15 Mayıs tarihlerinde kutlanacak. Ramazan Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı uygulanacak olması nedeniyle vatandaşlar Ramazan Bayramı'nda randevusu olanlar ne yapacak sorusunun yanıtını araştırmaya başladı. Özellikle resmi tatil olması ve Aile sağlığı merkezlerinde kapalı olacak olması nedeniyle Bu konuda araştırmalar yoğun olarak yapılıyor. Peki aşı randevusu Ramazan Bayramı'na denk gelenler ne yapacak? bayramda Aşılama nasıl olacak?

Aşı randevusu bayrama denk gelenler ne yapmalı?

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklama ile birlikte 10-11-12 Mayıs tarihlerinde aile sağlığı merkezlerinin açık yada kapalı olması durumunun aile hekimliklerinin inisiyatifine bırakıldığı belirtilmişti. Aile hekimleri kapalı olacak noktalar için kendi içinde planlama yapabilirken aşı randevusu olanlar ise ne yapacaklarını araştırmaya başladı. Aile sağlığı merkezinde aşı randevusu olan vatandaşlar randevularını bayram sonrasına erteleye bilecek ya da isteyenler hastaneye yönlendirebilecek.

Bayramda aşılama devam edecek mi?

Aile sağlığı merkezleri açık olması durumunda bayramda da vatandaşlar giderek aşılarını yaptırabilecek. Hastanede aşı randevusu bulunan vatandaşlar ise hastanelerde aşılanmaya devam edecek.

- Canlı Haber, Sağlık bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/7077058/asi-randevusu-ramazan-bayramina-denk-gelenler-ne-yapacak-bayramda-asi-yaptirilir-mi