3 bin ve 5 bin destek alacak işletmeler hangileri? Esnafa destek müjdesi geldi

Tam kapanmanın ardından gerçekleştirilen ilk Kabine toplantısından sonra kameralar karşısına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, esnafın beklediği destek müjdesini duyurdu. Kısıtlamalar sebebiyle işlerine ara vermiş olan esnafa 2 grup halinde destek olmayı planladıklarını söyleyen Erdoğan, birinci grup ve ikinci grupta destek olunacak işletmeler ve bu işletmelere verilecek destekleri tek tek sıraladı. İşte esnafa verilecek destekler ve tüm detaylar...

5 Bin Liralık Hibe Desteği

Birinci grupta kıraathane, pastanen ve internet kafeler gibi işletmelerin yer aldığını belirten Cumhurbaşkanı, sayıları 235 bine ulaşan bu işletmelere bir defaya mahsus 5 bin liralık hibe ödemesi yapılacağını açıkladı.

3 Bin Liralık Hibe Desteği

Hibe programında ikinci grupta ise tamirat, hırdavatçılar, bakım-onarım, oto yıkamacılar, müzisyenler, bakırcılar, kozmetik, oyuncak, konfeksiyonlar, ayakkabıcılar ve benzeri işletmeler yer alıyor. Ayrıca bu gruba otobüsçüler, pazarcılar ve berberler de dahil edildi. Toplam sayısı 1 milyon 150 bini aşan işletmeyi kapsayan bu gruba ise bir defaya mahsus olmak üzere 3 bin lira hibe desteği verilecek. 

Çiftçilere Müjdeli Haber

Konuşmasında bir müjde de çiftçiler için vereceğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 180 bin kuru patates ve kuru soğanı üreticiden alarak ihtiyaç sahibi ailelere dağıttıklarını, ellerinde bulunan çeltiğin 15 bin tonunu da toprak mahsuslarına verildiğini belirtti. Bu yıl yaşanan kuraklık sebebiyle bazı ürünlerin rekoltelerinde azalma olacağını bu sebeple de kuraklıktan zarar gördüğü belirlenen çiftçilerin ziraate ve tarım kooperatiflerine olan borçlarının erteleneceğini duyurdu.

Ayrıntılar Geliyor...

- Canlı Haber, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/7185425/3-bin-ve-5-bin-destek-alacak-isletmeler-hangileri-esnafa-destek-mujdesi-geldi