PKK’lı Sofi Nurettin MİT operasyonuyla öldürüldü!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan cumhurbaşkanlığı kabinesi toplantısı sonrasında millete seslendi. Konuşması sırasında terör olayları ile ilgili de müjdeli haberi veren Cumhurbaşkanı Erdoğan terör örgütü PKK'nın Sözde Suriye genel sorumlusu sofi Nurettin kod adlı teröristin MİT Operasyonu ile Irak’ın kuzeyinde öldürüldüğünü duyurdu.

Erdoğan müjde diyerek açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan milletin sesleniş konuşmasında Pençe Kartal operasyonunda şehit olan Mehmetçiklerin yakınlarına başsağlığı diledi. Bu vesile ile müjdeli haberi de paylaşmak istediğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Milli İstihbarat Başkanlığımızın uzun süredir yürüttüğü çalışmalar neticesinde yerini belirlediği PKK'nın Suriye genel sorumlusu 'Sofi Nurettin' kod isimli terörist, Irak'ın kuzeyinde gerçekleştirilen operasyonla etkisiz hale getirilmiştir." ifadesini kullandı.

PKK Sofi Nurettin kimdir?

PKK Sofi Nurettin'in Suriye kökenli olduğu ve uzun süre önce örgütün sözde silahlı kanadına katıldığı biliniyor. PKK'nın Sözde en üst düzey yöneticilerinden biri olan TOKİ Nurettin, Uzun süre önce Suriye'deki faaliyetlerin başına geçti.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/7186246/pkkli-sofi-nurettin-mit-operasyonuyla-olduruldu