Hafta sonu yasaklarında denize girmek yasak mı? hafta sonu havuz ve plajlar açık mı, kapalı mı?

17 günlük tam kapanma süreci sona erdi ve şimdi kademeli normalleşme sürecine geçildi. İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan yeni genelge ile birlikte hafta sonu yasaklarının hala devam edeceği anlaşıldı. Kademeli normalleşmenin başlaması ile birlikte tatil bölgelerine Akın eden vatandaşlar ise hafta sonu denize girmek yasak mı sorusunun yanıtını araştırıyor. Peki Hafta sonu sahil bölgelerinde denize girilebilir mi? hafta sonu denize girmek yasak mı? Hafta sonu havuz ve plajlar açık mı kapalı mı?

 Hafta sonu yasaklarında denize girmek yasak mı?

Yeni kademeli normalleşme süreci boyunca birtakım önlemler 1 Haziran tarihine kadar devam edecek. Seyahat yasağı kaldırıldıktan sonra vatandaşlar tatil bölgelerine Akın ederken tam kapanma döneminde denize girmenin yasak olması dolayısı ile Şimdi de hafta sonu denize girmek yasak mı sorusunun yanıtı araştırıyorum diyor. Çünkü hafta sonu sokağa çıkma yasağı hala devam ediyor. İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan yeni genelge ile birlikte hafta içi denize girmek serbest ancak hafta sonu denize girmek tatil bölgelerinde de olsa yasak çünkü sokağa çıkma kısıtlaması bu bölgeler için de geçerli.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/7196453/hafta-sonu-yasaklarinda-denize-girmek-yasak-mi-hafta-sonu-havuz-ve-plajlar-acik-mi-kapali-mi