Çalıştığı işyeri naylon çıkan işçinin emekli maaşı kesildi

İzmir’in Menderes ilçesinde yaşayan Nazmi Özleyen (56), önceden çalıştığı işyeri naylon çıkınca şok yaşadı.  Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK),  Nazmi Özleyen'in prim günlerini iptal etti. 8 yıldır emekli aylığı alan Nazmi Özleyen’in bu günlerde çalıştığı geliri iptal edilince talihsiz adamın emekli maaşı da iptal edilmiş oldu.

“SGK’YA GİDİP DURUMU SORDUĞUMDA BENİM MAAŞIMI İPTAL ETTİKLERİNİ SÖYLEDİLER”

Nazmi Özleyen, 11 yıl önce çalıştığı firmanın sahte olmasından dolayı bu duruma düştüğünü belirtti. Özleyen şu ifadeleri kullandı, “3600 günden vergi indirimi kazanarak 2013’te emekli oldum. Yüzde 50 sürekli raporum var, KOAH hastasıyım ve hala tedavisini görüyorum. 8 yıldan beri emekliydim ve en son maaşımı almaya gittiğimde alamadım. SGK’ya gidip durumu sorduğumda benim maaşımı iptal ettiklerini söylediler. Sebebi de 11 yıl önce çalıştığım firmanın sahte olmasıymış. Oradaki günlerim iptal olmuş ve çalıştığım günler de düşmüş.

“ANNEMİN AK SÜTÜ GİBİ HELAL”

Bu yüzden de gün sayım yetmediği için emekli maaşım iptal edilmiş. 2013’te emekli oldum, maaşımı da alıyordum; ama aradan 8 sene geçtikten sonra bu duruma düştüm. Çok mağdur bir durumdayım. Evim kira ve emekli maaşımdan başka bir kuruş gelirim yok. Yetkililerden rica ediyorum. Benim annemin ak sütü gibi helal olan emekli maaşımın bana geri verilmesini rica ediyorum.

“BENİM HAKKIM OLAN MAAŞIM BANA İADE EDİLSİN”

Maaşının kesildiği için ilaç almakta zorlandığını belirten Özleyen sözlerini şöyle sürdürdü, “Yaklaşık 1 buçuk sene ben o firmada çalıştım. Oradaki günlerim, o firmanın naylon çıkması sebebiyle iptal olunca, emekliliğe hak kazandığım 3 bin 600 günün altına düşmüşüm. Bu yüzden de emekli maaşım iptal edildi. Durumum yok, geçinemiyorum. Bana bu yüzden komşularım bakıyor. Firmanın sahte çıkması ve emekliliğimin bu yüzden iptal edilmesi yüzünden ben bakkaldan askıda ekmek alıyorum. Bu duruma düştüm. Sigortam yok, emekli maaşım da gidince ilaçlarımı haliyle sigortadan alamadım. Allah razı olsun komşularım sırayla benim ilaç masraflarımı karşılıyor. Bunun yanında evimde de oksijen cihazı var, onu kullanıyorum. O ilaçlar bitince ben ne yapacağım? Onu düşünüyorum. Yetkililerden rica ediyorum. Benim hakkım olan maaşım bana iade edilsin.”

- Canlı Haber, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/7205109/calistigi-isyeri-naylon-cikan-iscinin-emekli-maasi-kesildi