Hackerlardan yeni tuzak, WhatsApp uygulamanızı ele geçiriyorlar

Konuyu sosyal medyaya taşıyan WhatsApp kullanıcıları, hesapların kontrolünü kaybettiklerini ve uygulamaya herhangi bir giriş yapamadıklarını belirttiler.

6 HANELİ KODA DİKKAT!

Sosyal medya üzerinden yapılan şikayetlere göre hackerlar kullanıcılara WhatsApp üzerinden "Merhaba, üzgünüm size yanlışlıkla 6 haneli bir kod gönderdim, bana kodu geri gönderebilir misiniz lütfen? Acil bir durum" yazan bir mesaj gönderiyor.

Kullanıcılara bu mesaj geldiğinde, telefon sahibine 6 haneli kodun olduğu ve "hesabınızı doğrulayın" uyarısının yer aldığı bir kısa mesaj daha geliyor.

REHBERDEKİ HERKESE ULAŞABİLİYORLAR

Hackerlar bu kodu onaylayan veya bağlantıya tıklayan kullanıcıların WhatsApp üzerinden yazdığı mesajlarına yasadışı bir şekilde erişiyor. Daha sonra uygulamanın kontrolünü eline alan ve telefon rehberindeki diğer numaralara da ulaşan hackerlar, bu şekilde rehberdeki herkese aynı mesajları gönderebiliyor.

Bu durumu yaşayan kullanıcılar sosyal medya üzerinden diğer kişileri "Bağlantıya tıklamayın ya da kodu göndermeyin" şeklinde uyarıda bulundu.

UZMANLAR UYARIYOR

Konuya ilişkin açıklama yapan dijital medya uzmanları da bu kodun hiçbir şekilde başkasıyla paylaşılmaması gerektiğini ifade etti.

FACEBOOK'TAN AÇIKLAMA YOK

Öte yandan bazı kullanıcıların yaşadığı bu sorun karşısında Facebook tarafından henüz herhangi bir açıklama yapılmadı.

- Canlı Haber, Sosyal Medya bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/7206866/hackerlardan-yeni-tuzak-whatsapp-uygulamanizi-ele-geciriyorlar